Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. прогУлянКа на зимовУ галявинУ






програмовий зміст: вчити дітей розуміти зображене на картині, від- повідати на запитання вихователя за її змістом; активізувати вживан- ня епітетів; проводити підготовчу роботу до аплікації: розкладати готові форми, створювати прості композиції; розвивати мовлення, спостереж- ливість, уяву; формувати навички естетичного сприймання картин зимо- вої природи; виховувати любов до природи; формувати уміння виявляти позитивні емоції.

Словник: збагачувати словник дітей іменниками: сніг, сніжинки, сніж- ки, сніговик, санчата, лижі, ковзани; дієсловами: летять, кружляють, пада- ють, сідають, ліплять, катаються.

матеріал: шапочки сніжинок, макети дерев, сніжинки, біла тканина для створення снігу, сніговик (або картинка), сюжетні картинки на тему «Зимові розваги», магнітофон, папір, готові площинні форми для сніговика.

 


Хід заняття


 

 

Закружляли тут сніжинки, Як метелики прудкі. Прилетіли до ялинки

й почепились на гілки.


 

Голі кущики прикрили, Притрусили поріжок,

І доріжку побілили — Зовсім інший став лісок.

— Яка зараз пора року? (Зима.) Що лежить на землі? (Сніг.) А ще де ле- жить сніг? (Відповіді дітей.)

Давайте і ми перетворимось на сніжинки. Для цього потрібно плеснути в долоні.

— Ось ми і стали сніжинками. А що вони вміють робити? (Літати, кружляти, падати, сідати, танцювати.)

— Давайте і ми покружляємо, як сніжинки.

(Діти танцюють під музику. Музика стихає, діти зупиняються.)

— Тепер плеснемо в долоні і перетворимося на діток.

Подивіться, на яку чарівну галявинку ми потрапили. Що ви тут по- мітили?

(Діти називають явища, які відбуваються в природі взимку.)

— А що ще лежить під деревами? (Сніжки.)

— Скажіть, які вони? (Холодні, круглі, білі, маленькі.)

— Давайте з вами пограємо в сніжки.

(Діти грають у сніжки.)

— Але ми на галявині не одні! Подивіться, хто це? (Діти.)

— Давайте розглянемо, що вони роблять.

 
(Вихователь ставить сюжетні картинки із зо- браженням зимових розваг. Діти відповідають на запитання вихователя.)

 

Запитання до дітей

— Чому діти тепло одягнені?

— Як вони розважаються? На чому ката- ються?

— Їм сумно чи весело? Як ви дізналися?

— А що роблять ці дітки? (Ліплять сніго- вика.)

— Як вони його ліплять? (Діти розповіда- ють послідовність.)

— Що у нього замість носа? Що на го- лові?

— Із чого зроблені очі?

— Давайте і ми з вами зробимо сніговика. Подивіться, як це буду ро- бити я.

(Вихователь показує відповідні рухи і пояснює їх значення.)


 

Робота дітей.

— Давайте залишимо сніговиків на галявині, бо в групі вони розтануть. А нам час повертатися в дитсадок.

— Заплющіть очі і послухайте музику.

(Звучить музика.)

 

підсумок

— Ось ми і повернулись. Чи сподобалась вам прогулянка? (Відповіді дітей.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.