Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 34






тема. зУстріЧ з осінню

програмовий зміст: удосконалювати уміння дітей відповідати на за- питання вихователя, складати невеликі описові розповіді; формува- ти навички вживання іменників у формі давального відмінка, удоско- налювати навички діалогічного мовлення; вчити декламувати невели- кі вірші; розвивати зв’язне мовлення, уяву, пам’ять; виховувати любов до природи.

Словник: активізувати вживання слів: стовбур, гілки, листочки, осінь; зба- гатити лексичний запас дітей іменниками: шум, шелест, гомін, спів; дієсло- вами: виє, шумить.


 

матеріал: одяг для осені, магнітофонний запис звуків осені, картинки з осінніми пейзажами, осіннє дерево, картинки тварин, шишки, гриби, горі- хи, мед, капуста, фрукти.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Послухайте віршик і скажіть, про яку пору року йде мова.

Як швидко літо проминуло!

Настала осінняя пора.

Немов на крилах промайнуло

Кохане літечко з двора...

— А яка пора року зараз? (Осінь.)

— Що можна почути восени в природі?

— Послухайте уважно і скажіть, що ви почули? (Звучить магнітофонний запис: шум дощу, завивання вітру, гомін птахів, шелест листя.)

— Чуєте, до нас хтось іде?

(Заходить вихователь у костюмі Осені.)

О с і н ь. Добрий день, діти! Д і т и. Добрий день, Осінь!

О с і н ь. А чи знаєте ви, як змінюється природа восени?

(Діти називають прикмети осені: пожовтіло листя, часто йдуть дощі, стало хо- лодно, сонечко не гріє тощо.)

О с і н ь. Тварини в лісі готуються до зими. Я приготувала їм гостинці.

(Осінь дістає з кошика шишки, гриби, горіхи тощо.)

 

Дидактична гра «Кому що?»

Грибочки — їжакові, білочці; капуста — зайчикові; мед — ведмедикові. Діти можуть запропонувати свої варіанти відповідей.

 

 
 


 

О с і н ь. А зараз я хочу запросити вас на подвір’я. Зверніть увагу на це дерево. Чи подобається вам, як я його прикрасила?

— Як називається це дерево? (Горобина.)

— Що це у нього? (Стовбур.)

— Що ще є у дерева?

— Що на гілках? (Листочки.)

— Якого вони кольору? Як ви думаєте, який настрій у дерева? Чому? Розкажіть мені про горобину.

(Розповіді двох–трьох дітей.)

(Це дерево називається горобина. У нього є стовбур, гілочки. На гілочках — жовті листочки і маленькі ягоди. Ягідки червоного кольору. Я думаю, у горобини настрій весе- лий. Вона красива.)

В и х о в а т е л ь. Послухай, Осінь, які віршики діти про тебе знають.

(Діти читають вірші.)

 

1- а д и т и н а


 

 

2 - а д и т и н а

 

 

3 - я д и т и н а


Жовта осінь тут ходила. Жовте листячко згубила. Листячко кленове, Листячко шовкове.

 

В парках і садочках На доріжки й трави Падають листочки Буро-золотаві.

 

В далекому лісі Осінь килим ткала. На листок кленовий Вербовий поклала.


О с і н ь. Дякую вам, мої любі! Гарні віршики ви знаєте. А тепер давай- те пограємо у гру.

 

Дидактична гра «листочки»

(У дітей у руках листочки з дерев: каштана, клена, горобини, берези.)

О с і н ь. Подув вітер, розлетілись листочки і впали на землю. Принеси мені, вітре, кленові листочки.

(Діти з кленовими листочками підбігають до вихователя. Аналогічно гра повто- рюється з іншими листочками.)

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Чи сподобалася вам сьогоднішня зустріч? Що вам сподобалося?

О с і н ь. Мені вже час іти. До побачення!

(Діти прощаються з Осінню.)


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.