Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. сКлаДання КазКи






програмовий зміст: формувати уміння дітей складати казку (за допо- могою вихователя); удосконалювати навички будувати речення, розпові- дати невеликі вірші; формувати уміння утворювати слова-назви предметів із суфіксами пестливості, вживати слова у формі множини; закріплювати навички правильно тримати пензлик, малювати округлі форми; розвива- ти уміння відповідати на запитання, самим запитувати інших; розвива- ти зв’язне мовлення, увагу; виховувати любов до тварин, бажання допо- магати іншим.

Словник: збагачувати лексичний запас дітей іменниками: городина, на- сіння, бур’ян; дієсловами: посіяв, поливав, полов.

матеріал: муляжі дерев, кущів, ялинок, листя, будиночок, зайчик-іграш- ка, овочі, магнітофонний запис звуків лісу, папір у формі банки, пензлі, чер- вона фарба, серветки, вода.


 

Хід заняття

 

(У груповій кімнаті стоять дерева, ялинки, калина, лежить листя, стоїть буди- ночок.)

В и х о в а т е л ь. Діти, куди ми з вами потрапили? (До лісу.)

— А яка пора року в лісі? (Осінь.)

— Як ви здогадалися? (Обґрунтування дітей.)

— Заплющіть очі і послухайте, що ви чуєте в лісі? (Звучить запис голосів птахів, шелест листя, тріснула гілочка та ін.)

(Діти розплющують очі та розповідають, що вони почули.)

— Подивіться, що це за хатка стоїть?

— Хто ж тут живе? Давайте запитаємо: «Хто в хатиночці живе?»

(Діти запитують.)

— Хто це? (Зайчик.)

— Як можна ласкаво назвати зайчика? (Зайченя, зайченятко, зайчисько.)

— Давайте розкажемо зайчикові віршики про нього.

1- а д и т и н а


 

2 - а д и т и н а


Ой, маленьке зайченятко, Де твоя домівка-хатка?

— В мене хатка за горбочком

Під ялинкою й дубочком.

 

 

Ми ходили по гриби, Зайчика злякались. Поховались за дуби, Розгубили всі гриби, Потім засміялись — Зайчика злякались!


В и х о в а т е л ь. Зайчикові сподобалися ваші віршики. Подивіться, що це у нього за хаткою? (Город.)

— А що росте на городі? (Овочі.)

— Які овочі виростив зайчик? (Помідори, огірки, буряки.)

— Розкажіть, як він їх вирощував.

— Що робив спочатку? (Посіяв насіння у землю.)

— Щоб насіння проросло, що робив? (Поливав насіння водою.)

— Щоб город був чистий, бур’ян не заважав рослинам, що робив? (По- лов на городі бур’ян.)

— Молодець, зайчик! Гарна в нього городина.

(Вихователь пояснює значення слова городина — це всі овочі, які ростуть на го- роді.)

— Похваліть і ви зайчика.


 

Д і т и. Молодець, зайчику, гарна в тебе городина. (Діти промовляють фразу хором та поодинці.)

Давайте трішки пограємо разом із зайчиком.

Фізкультхвилинка

Зайчик сіренький

Полем тікав,

На город попав.

Сидить і жде,

Моркву гризе.

Сіре зайченятко,

Впізнай його спочатку.

Ось ти!

В и х о в а т е л ь. Тепер сідайте біля хатки і давайте розкажемо зайчи- кові казочку.

складання розповіді

Умови виконання завдання: вихователь починає речення, а діти його за- кінчують або повністю відповідають на запитання вихователя.

Жив у лісі, у своїй хатинці... (зайчик). Якось навесні взяв він насіння і що зробив? (Посіяв на городі.) Що потім зайчик робив? (Поливав, полов, до- глядав за городом) А восени у нього виросли... (овочі, городина).

В и х о в а т е л ь. Послухайте ще раз, яка казочка у нас вийшла.

«Жив у лісі, у своїй хатинці зайчик. Якось навесні узяв він насіння і посіяв на городі овочі. Ціле літо зайчик працював: поливав рослини, полов го- род. А восени зібрав рясний урожай овочів. Діти, зайчик так багато овочів зібрав, що і не знає, як зберегти їх узимку. Давайте допоможемо йому посолити овочі, закрити їх в банки. Ось у мене є вже готові банки, а ви “поскладаєте” овочі».

(Вихователь показує відповідні дії.)

 

(Робота дітей. Діти малюють овочі в банках.)

 

підсумок

В и х о в а т е л ь

Зайчик вам дуже вдячний!

 
— Де ми сьогодні були? Що робили? Як допо- могли зайчикові? (Відповіді дітей.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.