Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 30. програмовий зміст:розширювати уявлення дітей про рослини, які цвітуть у квітнику; навчати визначати основні частини будови рослини — стеб- ло






тема. У КвітниКУ

програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про рослини, які цвітуть у квітнику; навчати визначати основні частини будови рослини — стеб- ло, листя, квітка; складати квітку з частин; закріплювати навички вжи- вання іменників із прийменниками; формувати уміння описувати квітку за допомогою запитань вихователя, розповідати невеликі вірші; розвива- ти зв’язне мовлення, увагу, логічне мислення; виховувати любов до при- роди, охайність.


 

Словник: збагачувати словник дітей словами: айстри, жоржини, чорноб- ривці, різнокольорові.

матеріал: кошик; метелик-іграшка; картинки із зображенням квітів, розрізані на частини; квіти з паперу; шапочки.

 

Хід заняття

(Діти з вихователем підходять до квітника.)

— Подивіться, тут якийсь кошик.

Давайте подивимося, що там. Що це? (Метелик.)

— Який він?

— Який у нього настрій? Чому метелик може сумувати?

Мабуть, злий вітрюган налетів на квітник і зламав усі квіти. Давайте до- поможемо метеликові та складемо квіти.

 

Дидактична гра «склади квітку»

— Розкажіть, що є у квіточки?

(Діти називають будову квітки.)

— Подивіться, який у нас гарний квітник. Які квіти ви тут бачите?

(Діти називають квіти: айстри, жоржини, чорнобривці.)

— А якого кольору квіти у квітнику?

— Можна сказати, що вони різнокольорові.

Метелик хоче дізнатися, чи знаєте ви віршики про ці квіти? (Діти де- кламують вірші.)

 

АйСТРи

Айстри —

Зірочки барвисті. Наче осені Намисто.

 

ЧОРНОБРиВЦІ

Чорнобривців Карий цвіт Зачаровує весь світ.

 

ЖОРЖиНи

Всміхаються до сонечка Яскравії жоржини, Червоні, жовті, білі

В них квіточки-голівки.

— Метеликові дуже сподобалося. Подивіться, як він крильцями зама- хав і пропонує пограти у гру.

 

Дидактична гра «Де заховався метелик?»

(Метелик біля жоржини, за айстрою, під чорнобривцями тощо.)


 

Гра-хоровод


 

 

Пішли діти в квітничок квіточки збирати. Жовті, сині, білі — на вінок зривати. Квіточки зривали, віночки звивали Віночки звивали — на голівку клали.

Як сплели віночки, завели таночки.


— А тепер метелик хоче перетворити вас на квіточки. Він торкнеться до вас крильцями, і ви станете квіточками. І розкажете нам, які ви квітки.

(Діти одягають шапочки (за вибором).)

 

Запитання для опису

— Як ти називаєшся?

— Що у тебе є? Ти велика чи маленька квітка?

— Які в тебе листочки? Якого ти кольору?

— Що ти любиш?

(Вихователь розкидає змішані паперові квіти жоржин, айстр, чорнобривців.)

— Ой, злий чарівник розкидав усі квіти, а нам потрібно зібрати для ме- телика три букети із жоржин, айстр і чорнобривців.

(Діти збирають квіти, складають букети.)

— Які квіти в цьому букеті? А в цьому?

— Давайте подаруємо ці квіти метеликові.

— Метелик махає нам крильцями, прощається з нами. Що ми скажемо метеликові? («До побачення!»)

підсумок

— Чи сподобалося вам у квітнику?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.