Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 24






тема. опис іграшКи

програмовий зміст: навчати дітей уважно розглядати й обстежувати іграшки, виділяти характерні риси, складати невеликі описові розповіді за запитаннями вихователя; закріплювати навички використання речень із

3–4 слів; розвивати увагу, кмітливість, зв’язне мовлення, мислення; вихо- вувати уміння слухати одне одного, любов і бережливе ставлення до тва- рин та іграшок.

Словник: активізувати вживання слів: круглий, пухнастий, гладенький, вусатий, м’якенький, білий, стрибає, котиться, летить, ходить, бігає, уми- вається, їсть, грається, спить, нявкає, п’є, ловить.

матеріал: мішечок; 2–3 м’ячі різного кольору й розміру; іграшка-ко-

тик; ворітця.

 

Хід заняття

— Діти, подивіться, що це з’явилося у нас в ігровому куточку? Це не- звичайний, чарівний мішечок.

Як ви думаєте, що в ньому?

(Діти оглядають мішечок, але не заглядають у нього, висловлюють свою думку.)

— Давайте подивимося, що там.

(Знаходять 2–3 м’ячі.)

— Що це? Які вони за кольором? А за формою? Що м’ячик уміє роби- ти? (Стрибати, котитися, підстрибувати.)

— Давайте пограємося з м’ячиком.

По галявці лісовій

Скаче м’ячик, мов живий. А за ним веселі діти — Нумо м’ячика ловити! Підбігають усі враз:

 
«Хто спіймає перший з нас?» Першість — то похвальне діло. Нумо, діти, нумо сміло!

(Діти ловлять м’ячик.)

— Чуєте, хтось шкребеться? Хто це? (Котик.)

— Михайлик прочитає нам віршик про котика.

Котик-воркотик,

Вуса, мов дротик, М’якенькі лапки, Ходить без шапки.

— Котик який? (Пухнастий, сірий, м’якенький, грайливий, вусатий, ма- ленький.) (Намагатися, щоб діти відповідали реченнями з 3–4 слів.)


 

Дидактична вправа «Що вміє робити?»

Діти передають іграшку одне одному і говорять, що вміє робити котик: ходити, бігати, вмиватися, їсти, спати, нявчати, гратися тощо.

— Діти, котик прийшов до нас, бо шукає свій м’ячик, яким любить гра- тися. Але у нас багато м’ячиків. Діти, ви опишете, які вони, а котик скаже, який із них його.

(2–3 дитини описують м’ячі.)

Запитання для опису

— М’ячик який за формою?

— Який за кольором?

— Який за розміром?

— Що робить?

Котик «обирає» свій м’ячик, діти грають у гру з котиком «Прокоти м’яч у ворота».

 

гра «прокоти м’яч у ворота»

— Діти, у мене м’яч зелений. Він котиться.

Діти, отримавши м’яч, підходять до визначеної межі і котять його у ворота.

 

підсумок

— Хто сьогодні приходив до нас у гості? Що шукав котик? (Відповіді дітей.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.