Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Практичне завдання. Робота з навчальною програмою






Робота з навчальною програмою. Пропонується робота з про­грамами «Сходинки», «Пізнайко», «Незнайковаграмота».

Релаксація

З метою релаксації пропонуємо учням пригадати відому дитячу гру «Зіпсований телефон». Пограти в цю гру з товаришами на перерві.

— Як ви вважаєте, що ви робите з інформацією, коли граєте в цю гру?

VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 14, № 2.

2.Додаткове завдання

Яким способом передавання інформації скористалися казкові герої?


УРОК № 15. ІСТОРИЧНА ПОДОРОЖ

ТЕМА. ІСТОРИЧНА ПОДОРОЖ

Цілі:

навчальна: ознайомити з деякими відомостями з історії інформатики; удосконалювати навички роботи з клавіатурою;

розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння узагаль­нювати інформацію;

виховна: виховувати інтерес до історії інформатики. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Заповніть таблицю. Поділіть за стовпцями слова за способами сприйняття повідомлень.

Тепло, смачно, боляче, голосно, красиво, солодко, прохолодно, тихо, спекотно, кисло, ароматно, гаряче, яскраво, кольорово.

Звукові Зорові (візуальні) Смакові Нюхові Тактильні
         

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Сьогодні буде незвичайний урок. Ми здійснимо по­дорож в історію інформатики. У часи, коли створювалися перші обчислювальні пристрої. Познайомимося з ученими, які здійсню­вали ці відкриття.

Запитання до учнів

— Як ви вважаєте, чи є важливими відкриття?

— Пригадайте, про які відкриття ви чули.

— Пофантазуйте, які відкриття хотіли б здійснити ви.

— Що ви використовували б для обчислення, якби не було комп'ютерів?

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Самостійне опрацювання підручника

§15.

Подорож до музею історії інформатики

Учитель готує презентацію за допомогою програми Power­Point, Camtacia Studio чи програмою ЗD-панорами (Aurora 3D Presentatoin). На окремий слайд можна розмістити кар­тинку чи рисунок пристроїв, з якими хочете ознайомити учнів. Для наочності можна використати портрети винахід­ників перших обчислювальних машин: Блеза Паскаля, Готфріда Лейбніца, Чарльза Беббіджа, Сергія Лебедєва.

Учитель проводить подорож музеєм історії інформатики та ко­ротко розповідає про кожний експонат.

Розповідь учителя

— У Стардавній Греції абаком називали спеціальну рахункову дошку для арифметичних обчислень, розділену на смуги, де пере­сувалися камінчики або кістки (як у російських рахівницях).

 

Абак

У віці 18 років Блез Паскаль розпочав роботу над машиною, яка допомогла б батькові виконувати громіздкі розрахунки. Пас­каль виготовив і продав деяку кількість машин, вісім екземплярів збереглося до нашого часу. На жаль, ми не знаємо, чи використову­валися ці машини Паскаля для проведення практичних обчислень або лише як пізнавальна іграшка.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.