Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Зразок заняття з математики із використанням дидактичних засобів за схемою: образ-дія-слово






Мета: познайомити дітей з площинною геометричною фігурою. Вчити впізнавати прямокутник, коло, квадрат, трикутник, вживаючи слова «прямокутний», «круглий», «квадратний», «трикутний». Продовжувати вдосконалювати кількісну та порядкову лічбу в межах шести. Закріпити вміння розкладати предмети за зменшенням та збільшенням розміру зліва направо та справа на ліво. Вправляти в умінні позначати кількість предметів відповідною цифрою.

Демонстраційний матеріал: фланелеграф з набором моделей площинних геометричних фігур (коло, прямокутник, квадрат, трикутник) різного розміру та кольору; таблиці «Кількісна лічба», «Порядкова лічба»; картки-аплікації з геометричних фігур: «Будинок», «Пташка», «Робот»; набір цифр; іграшки різного розміру.

Роздавальний матеріал: площинні геометричні фігури різного розміру та кольору; набір цифр, дрібні дидактичні іграшки; картки «Геометричні фігури»; картки «Кількісна лічба».

Хід заняття

Вихователь розміщує на фланелеграфі площинні геометричні фігури – прямокутник, коло, квадрат, трикутник. Діти називають їх, визначають спільні та відмінні ознаки. Вихователь знайомить дітей з прямокутником. Проводиться дидактична гра «Знайди довкола». Вихователь подає опис певної фігури у вигляді загадки, діти відгадують і знаходять довкола себе предмети, схожі на неї.

Біля дошки викладаються аплікації із зображеннями предметів, складених із геометричних фігур: «Робот», «Будинок», «Пташка». Вихователь запитує дітей, з яких геометричних фігур складається картинка; пропонує назвати їх і показати; полічити, скільки кіл, прямокутників використано на картинці; показати відповідні цифри.

Знання про прямокутник закріплюються за допомогою картки. Завдання дітям:

• Знайди великі геометричні фігури, назви їх і покажи. Якого вони кольору?

• Знайди маленькі геометричні фігури, назви і покажи.

• Які фігури не розфарбовані? Назви й покажи їх.

• Візьми синій олівець і розфарбуй квадрат. Яка геометрична фігура лишилась не розфарбована. Назви її.

• Візьми жовтий олівець і зафарбуй прямокутник. Яку геометричну фігуру ти зафарбував у жовтий колір? Якого вона розміру? Назви її.

• Знайди прямокутник. Якого він кольору?

• Скільки сторін, кутів у прямокутнику. Полічи і покажи.

Проводиться фізкультхвилинка.

Вихователь викладає у себе на столі в один ряд шість іграшок різного розміру. Пропонує дітям полічити їх і показати відповідну цифру; поставити іграшки зліва направо за зменшенням розміру – від найбільшої до найменшої. Одна дитина виконує завдання біля столу, а решта – на своїх місцях.

Запитання до дітей: Який по порядку стоїть ведмідь, якщо лічити іграшки зліва направо? Яка по порядку найбільша (найменша) іграшка, якщо лічити зліва направо.

Далі проводиться робота за таблицею «Порядкова лічба». Діти лічать зображені на ній предмети зліва направо, справа наліво, згори донизу, знизу догори (закріплюється кількісна та порядкова лічба).

Запитання і завдання за таблицею «Кількісна лічба»:

• Скільки предметів ви бачите вгорі (посередині, внизу) на першій картинці? (Скільки всього годинників, клоунів, чашок?) Покажіть відповідну цифру.

• Що потрібно зробити, щоб ложок стало стільки, скільки чашок?

• Закінчіть ряд із фігур.

• Викладіть у себе на столах стільки грибочків, скільки предметів намальовано вгорі (посередині, внизу) на другій картинці. Полічіть їх і покажіть цифру.

• Що потрібно зробити, щоб ножів стало стільки, скільки виделок

Закінчіть ряд із фігур.

• Що і скільки зображено на третій картинці? Покажіть цифру.

• Чого і скільки не вистачає на малюнку внизу?

• Закінчіть ряд із фігур

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.