Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Практичне заняття № 19






Тема: Дієприкметники теперішнього часу активного стану.

Кількість годин – 2.

Мета: Виробити у студентів навички й уміння утворювати, відмінювати й узгоджувати дієприкметники теперішнього часу з іменниками п’яти відмін при користування латинських медичних і фармацевтичних термінів.

Студент повинен знати:

1. Принципи утворення дієприкметників теперішнього часу.

2. Як відмінюються дієприкметники теперішнього часу.

3. Найчастіше вживані дієприкметники в медичній та фармацевтичній термінології.

4. Латинські прислів’я й афоризми.

Студент повинен уміти:

1. Утворювати дієприкметники теперішнього часу.

2. Відмінювати їх в однині і множині.

3. Правильно вживати їх при конструюванні двослівних та багатослівних медичних і фармацевтичних термінів.

Основні питання заняття

1. Утворення дієприкметників теперішнього часу.

2. Відмінювання дієприкметників теперішнього часу.

3. Дієприкметники теперішнього часу в медичній термінології.

4. Латинські прислів’я й афоризми.

5. Вправи.

Організаційна структура заняття

1.1.Організаційна частина: перевірка присутності студентів та наявності у них зошитів, словників та підручників - 2-3 хв.

1.2.Перевірка домашнього завдання – 20-25 хв.

а) письмових вправ;

б) усних вправ, теоретичного матеріалу, лексики;

в) індивідуальні письмові контрольні завдання.

г) текстовий контроль: теми – іменники 3-ої відміни.

1.3.Пояснення нового матеріалу – 10-15 хв.

а) принципи утворення дієприкметників теперішнього часу;

б) відмінювання дієприкметників теперішнього часу;

в) дієприкметники теперішнього часу в медичній термінології.

1.4.Практична робота студентів – 40-45 хв:

а) засвоєння теоретичного матеріалу;

б) виписування в зошит-словник невідомої лексики;

в) виконання усних вправ: вправи 1, 2, 3. – с. 195-196;

г) виконання письмових вправ: вправи 1, 2, – с. 197;

д) засвоєння лексичного мінімуму та афоризмів.

1.5.Перевірка індивідуальних письмових контрольних завдань. Підведення підсумків заняття з оцінкою діяльності кожного студента – 5-7 хв.

Наочність: “Дієприкметники”. “Відмінкові закінчення п’яти відмін”.

Джерела інформації:

а) Основне: Закалюжний М.М., Паласюк Г.Б. Латинська мова і основи медичної термінології. – Тернопіль: “Укрмедкнига”, 2004. – с. 192-197.

Козовик І.Я., Шипайло Л.Д., Латинська мова: Підручник. – К.: Вища шк., 1993. – с. 118-121.

б) Додаткове:

1. Латинська мова/ За редакцією А.Г.Ступінської. – Львів: Вища шк., 1986. с. 102-105.

.

 

 

Автор викл. Ставінська О.Б.

Затверджено на засіданні кафедри

10 травня 2004 р., Протокол № 10.

Переглянуто на засіданні кафедри

«» 200 р. Протокол №

 

Латинська мова






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.