Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 48






Тема уроку: Діана ВіннДжонс «Мандрівний Замок Хаула». Образ Софі, світ її мрій, бажань, жахів.

Мета уроку: допомогти учням охарактеризувати образ головної героїні, її сприйняття світу, стосунки з батьками, друзями, розвивати уміння логічно мислити, зв’язне мовлення, виховувати людяність, доброту, милосердя.

Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до твору, картки із завданнями, мультфільм «Мандрівний Замок Хаула» режисера Міядзакі.

Хід уроку

І.Організація учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

Презентація власних ілюстрацій до роману Д. Джонс «Мандрівний Замок Хаула».

Переказ епізоду твору, який найбільше запам’ятався.

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.

ІV. Формування нових знань, умінь і навичок.

1. Слово вчителя.

«Мандрівний Замок Хаула» - одна з найбільш чудових дитячих книг. Добра, казкова, іронічна, барвиста й жива історія. Для дітей ця книжка, як казка-двері в інший світ, з ненав’язливою, але відчутною мораллю в кінці. Вона нагадує, що дива існують, варто лише повірити.

Цей твір – справжнісінький казковий детектив, з будинком-головоломкою, що мандрує вулицями трьох різних містечок, дивним і трохи егоїстичнимХаулом, зі справжніми принцами й відьмами, які зачаровують принців. Це досить нетипово для дитячої казки.

Але давайте все по порядку. Спочатку варто більше познайомитись з головною героїнею, Софі – найстаршою дочкою в сім’ї, дівчиною з золотими руками й таким же золотаво-рудим волоссям. Софі по-своєму дивна – вона розмовляє з капелюшками, які шиє для продажу, і завжди нарікає на те, що вона старша, а старшим ніколи нічого не світить в житті.

2. Зачитування уривків роману «Мандрівний Замок Хаула» (І – ІІІ розділи) з метою характеристики образу головної героїні твору – Софі.

3. Робота в групах.

Завдання для І групи: Підготувати повідомлення про життя Софі у сім’ї.

Завдання для ІІ групи: Опишіть портрет головної героїні.

Завдання для ІІІ групи: Прослідкувати, як змінюється характер дівчини після її перевтілення.

4. Колективна характеристика Софі (з обґрунтуванням, наведенням прикладів).

Софі – донька заможних батьків;

добра;

старанна;

почувалася щасливою;

багато читала;

працьовита;

справедлива;

вміє спілкуватися з людьми;

люб’язна;

вихована;

смілива;

впевнена в собі.

5. Перегляд японського мультфільму режисера ХаяоМіядзакі «Мандрівний Замок Хаула».

Завдання: висловіть свої враження від мультфільму та порівняйте його з текстом.

V. Закріплення знань, умінь і навичок.

Творче завдання:

· Усно відтворіть події, які розгортались у Мандрівному Замку з погляду Хаула;

· Усно відтворіть події, які розгортались у Мандрівному Замку з поглядуСофі;

· Знайдіть у романі детективні та казкові елементи.

VІ. Підведення підсумків уроку.

Учням пропонується закінчити речення:

Мені здається, що такі книги, як «Мандрівний Замок Хаула»…

Роман Діани Джонс «Мандрівний Замок Хаула» володіє непередаваною чарівністю. Прекрасні живі діалоги, забавні ситуації… Весь сюжет – головоломка і купа несподіванок. Так і хочеться вирушити в цей чудовий світ услід за Хаулом, Майклом, Софі. Якщо додати до цього бездоганну мову і стиль автора, виходить прекрасна атмосфера книги, створюється один з кращих казково-фантастичних творів. Не позбавляйте себе такого насиченого та незвичайного сюжету, скільки би років вам не було. Стукайте в двері казки…

VІІ. Домашнє завдання: Охарактеризуйте свого улюбленого героя (чи героїню) роману «Мандрівний Замок Хаула».

 

Дичок Ольга Павлівна

вчитель зарубіжної літератури

ст..Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст..






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.