Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 24






Тема.Джозеф Кіплінг «Балада про Схід і Захід». Новаторські риси твору.

Мета. Текстуально вивчивши баладу Р.Кіплінга «Схід і Захід», спробувати виявити новаторські риси, притаманні їй; розвивати вміння учнів визначати жанрові ознаки твору, що вивчається; знаходити тексті та пояснювати роль вивчених зображально-виражених засобів та компонентів твору, характеризувати героїв; сприяти вихованню великодушності, прагнення до взаєморозуміння з оточуючими.

Обладнання. Портрет Р.Кіплінга, запис на дошці незнайомих слів, що зустрічаються в баладі, таблиці «Риси характеру героїв, що приводять їх до взаємоповаги і дружби».

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів

1.Перевірка домашнього завдання

Зачитування учнями написаних творів (вибірково)

ІІ. Оголошення теми, мети та завдань уроку

ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

1. Вступне слово учителя

2. Розповідь про автора балади.

Ім’я англійського письменника, лауреата Нобелівської премії Р.Кіплінга тісно пов’язане з Індією – далеким дивовижним світом, куди вирушають його мужні і невтомні герої – прості солдати, відважні мореплавці – усі ті, хто живе за девізом: «Боротися, шукати, знайти і не здаватись!» Незважаючи на смертельну небезпеку, яка чатує на них щомиті, ці лицарі духу не вагаючись жертвують собою, бо служать єдиному для них богу – великій британській імперії. Мужньо і самовіддано «несуть культуру і цивілізацію» тубільним «вірнопідданим» Англії, щоправда забуваючи, що їх туди ніхто не кликав і ніхто не просив їх так брутально втручатись в чуже життя та змінювати його на свій смак. Ось чому на початку ХХ сторіччя Р.Кіплінга називали «співцем імперії». Жорстоко нападали на нього за це критики. Та минув час, колишні колонії Англії здобули незалежність, а читачі знову і знову звертаються до дивних, чудових творів Р.Кіплінга. за плечима письменника багато доріг Європи і Америки, й Африки. Та Індія вабила Редьярда найбільше, вона була його любов, ю і біллю. У Бомбеї, одному з найбільших міст цієї країни, він народився в сім’ї художника і скульптора, який був призначений хоронителем музею.

Тут Редьярд провів перші шість років свого життя відкрив для себе велику таємничу, прекрасну, повну пригод і небезпек країну. Сюди повернувся після дев’яти років навчання в Англії, щоб стати журналістом.

Тут до нього прийшла несподівана і рання слава після видання поетичних збірок «Пісня про казарми», «Сім морів», «П’ять націй».

Вірші були присвячені опису життя «рядових будівників імперії»: англійських солдат, механіків, дрібних чиновників, уславленню вірності обов’язку. Кіплінг намагається довести співвітчизникам, що їх місця – нести індійцям цивілізацію білої людини, скорившись із труднощами і буднями своєї сумної «праці», адже атмосфера Сходу дуже часто була незбагненною для англійських солдат.

Загалом Схід, його докорінна відмінність від західної цивілізації, особливості взаємин людини ц природі на Сході, східна філософія – улюблені теми Кіплінга. Спостерігаючи життя Індії зсередини, письменник зауважував особливу силу Сходу, засновану на суворому дотриманні одвічних традицій і моральних настанов, неймовірну близькість людини до природи, велику віру індійців не стільки в розум, скільки в інтуїцію. Відчуття різниці між Сходом і Заходом Кіплінг, завдяки прекрасному знанню Індії і своєму великому таланту, і доніс до західного читача. Але не тільки це. Письменнику вдалося показати ті риси характеру, однаково притаманні як європейцям, так і азіатам, що повинні привести їх до взаємоповаги і дружби. Один із таких творів – широко відома «Балада про Схід і Захід» (1889).






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.