Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 8. Тема: Будова клітини на світлооптичному та електронно-мікроскопічному рівнях






Тема: Будова клітини на світлооптичному та електронно-мікроскопічному рівнях. Лабораторне дослідження № 1. Будова клітини листка елодеї.

Мета: Познайомити учнів з будовою клітини на світлооптичному та електронно-мікроскопічному рівнях; навчити виготовляти тимчасові мікропрепарати рослинних клітин; розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес; виховувати любов до природи.

Обладнання: картки з цифровим диктантом, таблиця " Будова рослинної клітини"

Тип уроку: засвоєння нових знань, вмінь і навичок

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Цифровий диктант

1. Як називаються дрібні пухирці м’якоті перестиглого кавуна, видимі за допомогою лупи?

2. У скільки разів збільшує ручна лупа?

3. Яка частина лупи є головною?

4. На чому закріплений тубус мікроскопа?

5. Як називається частина мікроскопа, на якій закріплюють об’єкт дослідження?

6. За допомогою чого вловлюють світло, щоб просвітити об’єкт?

7. Що є головною частиною мікроскопа?

8. У яку частину мікроскопа вставлені збільшувальні лінзи?

9. Як називається частина мікроскопа, яка піднімає і опускає тубус?

10. За допомогою чого предметне скельце закріплюють на предметному столику?

11.Як дізнатися в скільки разів збільшує мікроскоп?

12. Тоненьке скельце, яким накривають об’єкт.

2. Взаємоперевірка учнівських робіт за допомогою коду:

ü клітини;

ü від 2 до 20 разів;

ü збільшувальне скло;

ü штатив;

ü предметний столик;

ü дзеркало;

ü збільшувальні лінзи;

ü окуляр;

ü гвинт;

ü затискачі;

ü добуток збільшень, які забезпечують лінзи окуляра та об’єктива;

ü Покривне.

2. Бесіда.

- Які основні правила роботи з мікроскопом?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Проблемне запитання:

- Що потрібно для будівництва гарного цегляного будинку? (Цегла – це основа цегляного будинку)

- Що потрібно, щоб скласти речення? (Слова, що складають основу речень)

- З чого складаються слова? (З складів, які складаються з літер – літери це основа складів).

- А з чого складаються тіла рослин, тварин, людини? (З клітин). Дійсно, вже сьогодні всім відомо, що рослинний, тваринний організми складаються з елементарних одиниць – клітин.

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь, Демонстрація таблиці

1. Поняття " клітина"

Наука, що вивчає будову, хімічний склад, процеси життєдіяльності і розмноження клітин, називається цитологією.

Клітина — це структурна одиниця живих організмів. Є основною одиницею життєдіяльності організмів.

2. Клітина на світлооптичному рівні.

Світловий мікроскоп дозволяє бачити живі клітини. Для короткочасного спостереження клітини поміщають в рідке середовище на наочне скло. Якщо необхідне тривале спостереження за клітинами, то використовуються спеціальні камери (плоскі флакони з отворами). З допомогою світлового мікроскопа можна побачити великі органели (мітохондрії, хлоропласти).

3. Клітина на електронно-мікроскопічному рівнях

Клітинні структури дрібніших розмірів (наприклад, рибосоми) відкрито й досліджено за допомогою електронного мікроскопа, винайденого у першій половині ХХ століття. Електронний мікроскоп дає збільшення в сотні тисяч разів (до 500 000 і більше) і дозволяє вивчати ультраструктуру клітин - найдрібніші деталі їхньої будови.

4. Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти.

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть.

А тепер їх опустіть.

Плигніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд.

V. Узагальнення і систематизація знань

1. Виконання лабораторної роботи. Будова клітини листка елодеї.

2. Робота у зошитах. (Розпочати заповнення таблички)

" Складові клітини"

№ З/п Органела Особливості будови Функції
       

VI. Підсумок уроку

«Незакінчені речення». Продовжити речення:

1. На сьогоднішньому уроці мені було цікаво…

2. Я дізнався(лася) багато нового, зокрема…

3. Це знадобиться мені в житті, бо…

4. Я хотів(ла) би, що б наступних урока

VII. Домашнє завдання

Закінчити заповнення таблички, відповідний параграф підручника

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.