Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






ІV. Підсумок уроку. Назвати основні історичні передумови виникнення поезії-вигнання.






Назвати основні історичні передумови виникнення поезії-вигнання.

Що, на вашу думку, об’єднує представників «Празької школи»?

Чи відкрили ви щось нове для вас на сьогоднішньому уроці.

Поясніть, як ви розумієте слова з епіграфа до уроку

V. Оцінювання учнів

VІ. Домашнє завдання

Вивчити матеріал за власним конспектом.

Розглянути біографію Євгена Маланюка.

Прочитати поезії Маланюка «Стилет та стилос», «Під чужим небом», «Чужина» та інші на вибір.

Закінчити розповідь можна словами поезії М. Шевченка «Діаспора»

Росли тополі кронами на захід,

Немов тяглися тужно за хребти,

Немов душею рвалися – іти! -

На віщий звук, на рідний глас, на заклик.

Чому ж ти рук навстріч не простягла,

Чом не зробила те, що не могла?

Їх океанний вітер підганяв,

Але не міг зірвати, то обняв

І сам завив від туги і печалі.

…Під’їло корінь глеєм і одчаєм-

Попадали. Як вершник із коня,

Оце вони, твої, Вкраїно, креси.

Оце вона – діаспора така.

Ти вслід гукаєш: відродись, воскресни!

З супутника, із неба, з літака,

Нове пагіння вибухло корінням –

Зелений клин оглянуло з полів.

Пагіння чує голос українний,

Але воно не розуміє слів.

Оце твоя діаспора, оце.

Прийди, заглянь діаспорі в лице,

Протри свої скляні учені очі:

Оце крислате і плечисте – хлопчик,

Оця билинка – дівчинка оце.

Вони не гнуться вітром за Урал.

Вони нічийні на вітрах студених.

Їх навіть Бог окрав і покарав

За те, що ти їм не дала імення.

Наворожи їм слово і сліди

У материнське лоно поклади,

Наплач їм сліз і пробуди їм спрагу

До вірності, до слави і одваги.

Ти їм одна надія і опора…

Діаспора?..

У глибині душі

Ти відчуваєш – спора! Поспіши

Подати руку, де в сльозі не вмиті,

Вигнанці голоду, не баришів,

Стоять твої, Вкраїно, рідні діти.

Звучить пісня «На Україну повернусь»

 

Урок 30

Кваша Людмила Володимирівна,

вчитель Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Тема. Євген Маланюк – поет боротьби і вселюдських ідеалів.

Мета: ознайомити учнів із життєвим шляхом і творчим внеском в українську літературу Євгена Маланюка; прищеплювати зацікавленість його поезією; удосконалювати вміння учнів робити ідейно-художній аналіз поезій, виховувати любов до Батьківщини.

Обладнання: фотографії Маланюка та членів його родини, виставка творів поета та літературно-критичних матеріалів, написи на дошці «Стилет-зброя в руках воїна», «Стилос - перо літописця»

Епіграф до уроку

Збагнеш оце, чим серце билось Яких цей звір нагледів мет. Чому стилетом був мій стилос І стилосом бував стилет.

Євген Маланюк

Хід уроку

І.Організація класу

ІІ. Оголошення теми і мети уроку






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.