Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 1






Тема: Тварина – живий організм

Мета: Формувати уявлення про значення тварин у природі і цінність їх для людей, про види тварин, про особливі ознаки тварин; розвивати вміння розрізняти тварин одного і кількох видів; формувати вміння міркувати за аналогією, порівнювати; виховувати оцінне ставлення до власних вчинків та вчинків інших людей у ставленні до природи.

Державні вимоги щодо рівня

загальноосвітньої підготовки учнів:

називає:

- середовища існування тварин;

- прояви життєдіяльності тварин;
- органи тварин;

описує:

- будову тіла тварин;

- відмінності тварин від рослин та грибів;

характеризує:

- живлення тварин;

висловлює судження
щодо значення зоологічних знань.

Обладнання і матеріали: таблиці, малюнки із зображенням тварин різних видів.

Базові поняття і терміни: зоологія, середовище існування, живлення.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності класу до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Очікувані результати (Фіксуються на дошці)

• довести, що тварини належать до живої природи;

• з’ясувати, яке значення для людей мають тварини;

• дізнатися, як люди розрізняють тварин;

• зрозуміти, чим відрізняються тварини різних видів;

• навчитися помічати, що тварини — наші менші друзі, і виховувати в собі бережливе ставлення до них.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда.

— Що належить до живої природи, крім рослин?

— Що спільного між рослинами і тваринами?

— Яке значення мають тварини в природі й житті людей?

1. Коло бабусі сидить у кожусі,

Проти печі гріється,

Без водички миється. (Кіт)

2. Герой мультфільму «Ну, постривай!». (Вовк)

3. Голодна — мукає, сита — жує, Всім дітям молоко дає. (Корова)

4. Дуже довга в неї шия,

Ще й смугаста, як змія.

Через це через паркан

Заглядає, наче кран. (Жирафа)

5. Герой казки І. Франка «Фарбований...». (Лис)

6. Хто у африці живе,

Цілий день банан жує?

Дражнить всіх мале звірятко.

Хто це, діти?.. (Мавпенятко).

7. Зубатий приятель Чебурашки. (Крокодил)

ІV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементами бесіди.

— Світ тварин багатий та різноманітний. Як ви гадаєте, де живуть тварини? (Відповіді учнів.)

— Отже, тварини живуть усюди: в океанах і морях, у лісах, на луках, у пустелях, горах.

2. Розгляд малюнків із зображеннями тварин.

Мал.. Кішка свійська Мал.. Дельфін - білобочка Мал.. Кріт - сліпець

— Чим відрізняються кішка, дельфін, кріт?

— Як вони рухаються?

Твердження. Якщо тварини відрізняються між собою за формою тіла, розмірами, зовнішнім виглядом, забарвленням, то говорять, що вони належать до різних видів.

3. Повідомлення експерта.

— На Землі відомо близько 2 млн видів тварин, а в Україні живе понад 50 000 видів.

Особливими у тварин є ознаки, яких не мають інші організми. Тварини переміщуються. Як?

Мал.. Пересування тварин

V. Узагальнення і систематизація знань

Хвилинка-цікавинка.

1 - й з н а в е ц ь т в а р и н. Найбільший птах — страус: заввишки 2, 7 м, 90 кг маси тіла. Найменша з пташок У світі — колібрі: маса 1, 5 г, тобто вона в 50 тис. разів легша за страуса.

2 - й з н а в е ц ь т в а р и н. Найвища тварина — жирафа, її зріст — до 5 м.

Найменша тварина — землерийка, її малятко важить не більше 2 г. Найбільші тварини — блакитні кити: маса 150–180 т, завдовжки 33 м

VІ. Домашнє завдання.

1.Опрацювати матеріал підручника.

2. Провести спостереження за тваринами, що живуть у вас вдома.

План спостереження

А) Назва тварини.

Б) Як рухається, переміщується.

В) Як і чим живиться.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.