Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Структура навчального матеріалу






МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ

Для викладачів до практичного заняття студентів Vкурсу

з курсу онкології на тему №3:

«Рак стравоходу і шлунка: діагностика, клініка, лікування»

Актуальність теми: В останнє десятиліття в Україні захворюваність раком стравоходу і шлунка займає друге місце, поступаючись лише захворюваності раком легені. Біля 80% хворих виявляється в задавнених стадіях, а тому летальність до року досягає 70%. У той же час, при умові відповідної підготовки лікарських кадрів є основні умови для раннього і своєчасного виявлення цього тяжкого захворювання.

 

Виховна мета заняття:

- Сформувати у студента клінічне мислення;

- Дати основи своєчасного розпізнавання і діагностики раку стравоходу і шлунка.

Навчальна мета:

В результаті проведеного заняття студент повинен знати:

- Організацію обліку і аналізу захворюваності і смертності від злоякісних новоутворів, стадії, клінічні групи при раку стравоходу та шлунка.

- Основні принципи організації та проведення заходів по ранній і своєчасній діагностиці злоякісних пухлин.

- Контроль і вивчення причин пізнього виявлення злоякісних новоутворів шлунка та стравоходу.

В результаті проведеного заняття студент повинен вміти:

- сформулювати попередній клінічний діагноз у хворих з РС і РШ;

- передракові стани- діагностика – ранню клініку- лікування;

Інформація, опрацьована студентами самостійно:

- див. методичні вказівки для студентів.

 

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

 

А. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

Перед опитуванням студентів по даній темі викладач акцентує увагу на актуальності діагностики ранніх форм РС і РШ.

При опитуванні студентів по даній темі викладач здійснює контроль вихідного рівня знань, передбачених питаннями методичної вказівки для студентів. Перевіряє результати позааудиторної самостійної роботи: наявність текстів лекції, рефератів.

 

Запитання до теми:

1. Фактори ризику виникнення раку стравоходу і шлунка. Механізми канцерогенезу.

2. Передпухлинні захворювання. Стравохід Беретта. Локалізація, діагностика,

лікування.

3. Ранній рак стравоходу і шлунка, класифікація, клініка.

4. Клінічні особливості раку стравоходу і шлунка, який виник на фоні хронічних

захворювань

5. Сучасні методи діагностики злоякісних захворювань стравоходу і шлунка.

6. Лікування РС і РШ.

 

Б. ОСНОВНИЙ ЕТАП

Викладач знайомить студентів з хворими, яких вони будуть обстежувати. Протягом відведеного часу студенти збирають анамнез, проводять фізикальне обстеження пацієнтів, після чого під контролем викладача здійснюють необхідні діагностичні та лікувальні процедури.

З історії хвороби студенти виписують результати лабораторних, цитологічних, гістологічних, ендоскопічних, рентгенологічних досліджень і УЗД, які є основою для виконання домашнього завдання.

 

Етапи заняття, їх зміст Методи навчання Час в хв. Мета навчальної діяльності Характер діяльності студентів
1. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП      
1.1. Організаційна частина, вступ   Розкриття значення теми, мотивація вивчення  
1.2. Контроль і корекція вихідного рівня знань студентів по темі, опитування матеріалів основної та додаткової літератури, перевірка домашнього завдання   Забезпечити необхідний рівень знань стосовно методів діагностики та розладів, що виникають в організмі хворого на рак стравоходу та шлунка. Студенти відповідають на запитання, подають для перевірки домашнє завдання
2. ОСНОВНИЙ ЕТАП      
2.1. Збір анамнезу та проведення фізикального обстеження пацієнтів.   Робота в палатах і спеціалізованому кабінеті поліклініки з метою забезпечення вміння студентом проводити клінічне обстеження профільних хворих. Самостійна робота в палатах і поліклініці під наглядом викладача.  
2.2. Робота у палатах і перев’язочних стаціонарних відділень онкологічного диспансеру, в яких перебувають хворі, що отримують спеціальне лікування.   Робота в палатах з метою забезпечення вміння обстежувати та планувати обсяг діагностичних процедур. Практичне освоєння лікарських маніпуляцій при раку стравоходу та шлунка. Знайомство з методиками фізикального обстеження хворих, засвоєння лікарських маніпуляцій
2.3. Аналіз даних анамнезу фізикальних, лабораторних, інструментальних досліджень.   На основі результатів обстежень навчитися діагностувати порушення органів і систем, які вимагають екстреної терапії; В навчальній кімнаті студент одержує і оцінює дані обстежень.
3. ПІДСУМКОВИЙ ЕТАП      
3.1. Контроль і корекція кінцевого рівня знань   Забезпечити необхідний кінцевий рівень знань Студенти вирішують ситуаційні задачі
3.2. Висновки і домашнє завдання   Підведення підсумків  

 

ПІДСУМКОВИЙ ЕТАП

Контроль і корекція кінцевого рівня засвоєння студентами навчального матеріалу проводяться шляхом розв’язування ситуаційних задач, вирішення тестів, контролю виконання практичних навичок. В кінці заняття викладач проводить підсумки заняття і виставляє оцінки студентам, дає завдання на наступне заняття.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.