Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 36. Тема: Квітка – орган статевого розмноження






Тема: Квітка – орган статевого розмноження

Мета: продовжити формувати знання учнів про розмноження рослин; ознайомити з будовою квітки як органа статевого розмноження; розвивати увагу, спостережливість, уяву; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища та рослин рідного краю.

Обладнання і матеріали: таблиці «Будова квітки», зразки чи малюнки рослин, які мають різні типи квіток, лупа, підручник, зошит.

Базові поняття і терміни: квітка, статеве розмноження, тичинка, маточка, зав’язь.

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Поміркуйте! Білі, жовті, фіолетові, рожеві, червоні – яких тільки не побачиш у природі. Але квіток із зеленим забарвленням пелюсток майже немає, чому це так?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Проблемне питання:

— Чи задумувались ви колись про те, яке значення для рослини мають квітки.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

Будова квітки

Квітка – це орган насінного розмноження рослини.

Робота з підручником з одночасним заповненням таблиці.

Частина квітки Будова Функції
Квітконіжка Видозмінене стебло пагона, на якому розташована квітка; квітки без квітконіжок називаються сидячими (соняшник, подорожник) Розташування квітки  
Квітколоже Вісь квітки, на якій розташовуються всі частини квітки, за формою може бути опуклим, видовженим, укороченим, плоским або увігнутим. Вісь квітки, на якій розташовуються інші частини квітки  
Чашолистки (чашечка)   Зовнішня частина подвійної оцвітини, що складається з чашолистків, видозмінені листки переважно зеленого кольору; може бути роздільнопелюсткова або зрослопелюсткова Захист внутрішніх частин квітки до їхнього розкривання  
Пелюстки (віночок)   Внутрішня, яскраво забарвлена частина подвійної оцвітини, що складається з пелюсток, утворєються вільно - або зрослопелюстковий віночок квітки Сприяють запиленню  
Тичинки   Репродуктивні органи квітки; тичинка складається з пиляка й тичинкової нитки Утворення пилкових зерен
Маточка   Репродуктивна частина квітки, складається із зав'язі і приймочки, які розташовані на стовпчику Утворюються насінні зачатки

V. Узагальнення і систематизація знань

Лабораторне дослідження № 8

Тема: Будова квітки

Мета: познайомитися з будовою та різноманітністю квіток; навчитись їх визначати.

Обладнання й матеріали: зразки чи малюнки рослин, які мають різні типи квіток, лупа, підручник, зошит.

Хід роботи

1. Уважно розгляньте наявні у вас квітки. Знайдіть маточку, тичинку, квітконіжку, квітколоже, оцвітину.

2. У зошитах замалюйте схему будови квітки, на якій позначте головні елементти квітки.

3. Відберіть квітку, яка має тичинку. В ній відокремте тичинку, а на ній знайдіть тичинкову нитку та пиляк. Намалюйте тичинку, а на ній позначте тичинкову нитку та пиляк.

4. З квітки з маточкою відокремте маточку. Знайдіть на ній зав’язь, приймочку маточки, стовпчик.Замалюйте в зошит маточку та позначте основні її елементи.

5. Наявні у вас квітки розподіліть на дві групи. В першу зберіть квітки, які мають просту оцвітину, а іншу — з подвійною оцвітиною.

6. Знайдіть серед квіток правильні й неправильні за симетрією, одностатеві квітки та двостатеві.

7. На основі отриманих данних заповніть таблицю

Рослина Тип оцвітини Кількість члеників оцвітини Двостатева чи одностатева Тип симетрії
         
         
         

 

8.Зробіть висновок про взаємозвязок будови та функцій квітки.

 

VІ. Домашнє завдання.

1.Опрацювати матеріал підручника.

2. Підготувати міні-проект «Квіти і комахи».






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.