АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

а) Розіграш - період часу, коли м’яч у грі.

б) Перегравання (Втрачена подача) - подача, в результаті якої очко не було зараховано.

в) Очко – зарахований результат закінченого розіграшу

г) Рука з ракеткою (Граюча рука) - рука, що тримає ракетку.

д) Вільна рука - рука, вільна від ракетки.

є) Гравець «б’є» по м’ячу, якщо він торкається м’яча ракеткою, яка знаходиться у руці ж) Гравець «заважає» м’ячу, якщо він яким-небудь чином до його торкається (наприклад, одягом), коли той ще не встиг перетнути кінцевої лінії ігрового майданчику, не торкнувшись при цьому поверхні столу.

з) «Подаючий» - гравець, який подає кульку.

і) «Приймаючий» - гравець, який відбиває кульку.

к) Суддя - той, хто призначений для здійснення контролю за ходом зустрічі.

л) М’яч вважається таким, що перелетів через сітку, якщо він перемістився над, під або зовні її проекції, або якщо після подачі м’яч відскочив і повернувся на сторону столу гравця

м) Вважається, що кінцева лінія має продовження в обох напрямах.

РОЗДІЛ В - ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ

Основні правила для особистих і парних ігор.

1. Партія

а) Партія вважається виграною гравцем (парою), першим хто набрав 11 очок. Якщо у обох гравців (обох пар) по 10 очок, виграє той гравець (пара), який набирає на два очки більше, ніж суперник.

2. Зустріч.

в) Зустріч складається з трьох або п'яти партій.

3. Вибір сторін. Право першої подачі.

а) Вибір сторін і право першої подачі визначаються киданням монети.

б) Гравець, що виграв, одержує право:

* Вибрати подавати або приймати першому. Його суперник одержує право вибору сторони.

* Вибрати сторону. Його суперник одержує право вибору подавати або приймати першому.

* В парних іграх пара.що виграла повинна вирішити, хто з партнерів подаватиме.

в) В першій партії зустрічі протилежна пара повинна вирішити, хто з партнерів прийматиме першим.

г) В наступних партіях подаюча пара визначає першого подаючого. Перший приймаючий визначається автоматично, відповідно першому подаючому.

4. Зміна сторін

а) Гравець або пара, що почала гру на одній із сторін, починає наступну гру на протилежній стороні, і так продовжується протягом всього щогла.

б) В останній можливій партії зустрічі гравці міняються сторонами, коли один з гравців (пара) набирає 5 очок.

5. Порядок гри

а) В особистих іграх, подаючий повинен зробити правильну подачу, приймаючий - правильно відбити, потім подаючий і приймаючий відбивають кульку по черзі.

б) В парних іграх, подаючий повинен зробити правильну подачу, приймаючий - правильно відбити. Потім партнер подаючого повинен відбити кульку, а партнер першого приймаючого повинен його прийняти і так далі.

6. Перехід подачі

а) Після зміни результату на 2 очки право подачі переходить до приймаючого гравця та далі по черзі до завершення гри. Якщо обидва гравці чи пари набрали по 10 очок чи використовується прискорена система гри, перехід права подачі здійснюється після зміни результату на 1 очко.

б) Парні ігри:

* Перші 2 подачі робить гравець з пари, що отримала право подач. Їх приймає відповідний гравець протилежної пари.

* Другі 2 подачі робить гравець, що приймав перші 2 подачі. Їх приймає партнер першого подаючого.

* Треті 2 подачі робить партнер першого подаючого. Їх приймає партнер першого приймаючого.

* Четверті 2 подачі робить партнер першого приймаючого. Їх приймає перший подаючий.

* П'ята подача подається і приймається так само як перша подача. Цей порядок зберігається до кінця гри або до рахунку 20.

* В кожній партії парного зустрічі порядок подачі повинен бути протиставлений порядку попередньої партії.

в) При досягненні рахунку 10: 10 кожний гравець робить тільки по одній подачі (в тій же черговості) до кінця гри

г) Гравець або пара, що подавала в даній партії першою, в наступній партії приймає. І так до кінця матчу.

7. Порушення порядку подачі і зміни сторін

а) Якщо помилково гравці не помінялися сторонами в потрібний момент, гра повинна бути перервана, як тільки знайдена помилка, і відновлена після зміни сторін.

б) Якщо помилково гравець подає або приймає не по черзі, гра повинна бути перервана, як тільки знайдена помилка, і відновлена подачею того гравця, який повинен подавати при даному рахунку.

в) Очки, набрані до виявлення помилки, вважаються дійсними.

8. Правильна подача

а) Перед подачею м’яч покоїться на відкритій, рівній долоні вільної руки. Великий палець руки вільний, решта пальців стиснута разом.

б) Вільна рука та ракетка знаходяться вище за рівень ігрової поверхні столу з того моменту, коли кулька лежить на долоні, і до моменту удару ракетки по кульці.

в) Подаючий повинен підкинути м’яч вертикально вгору (тільки рукою і без підкручування) на висоту не менше 16 см(6 дюймів).

г) Поки м’яч падає, гравець повинен встигнути ударити по ньому ракеткою так, щоб він спочатку торкнувся сторони майданчика подаючого, а потім перелетів через сітку і торкнувся сторони майданчика супротивника.

д) В парних зустрічах м’яч повинен торкатися правої половини майданчика подаючого і приймаючого гравця.

є) Якщо подаючому гравцю не вдається відбити м’яч, він втрачає очко.

ж) У момент подачі необхідно, щоб м’яч знаходився за лінією краю столу або її уявного продовження, але не далі, ніж найдальша від сітки частина тіла подаючого, за винятком голови, рук і ніг.

з) У випадках невідповідності виконання правильної подачі очко присуджується супернику без будь-якого попередження. Виключення робиться в тому випадку, якщо у судді на початку матчу виникають сумніви в правильності подачі. Він може перервати гру і попередити подаючого, не присуджуючи очко супернику. Надалі, якщо дії того ж гравця ставляться під сумнів, гравець програє очко.

* Вимога строгого дотримання описаного методу подачі може бути ослаблена, якщо гравець фізично нездатний його виконати, про що суддя повинен бути попереджений перед грою.

9. Правильний прийом

а) Необхідно відбити м’яч так, щоб він перелетів через сітку і торкнувся сторони столу супротивника (прямо або після торкання сітки).

б) Якщо м'яч після торкання майданчика супротивника відскакує від нього у зворотньому напрямі перетнувши лінію сітки, по ньому може бути завданий удар, що переправляє його на протилежний майданчик.

10. М’яч в грі

а) М’яч знаходиться в грі з моменту подачі і до моменту її торкання чого-небудь окрім ігрової поверхні, сітки, ракетки, зап'ястка руки, в якій гравець тримає ракетку, або до моменту зупинки гри з нарахуванням або без нарахування очка.

11. Загублена подача

Зустріч може бути зупинена без нарахування очка в наступних випадках:

а) Якщо при подачі м’яч торкається сітки або стійки, при цьому в основному подача є правильною, або якщо приймаючий гравець пропускає подачу.

б) Якщо подача, на думку судді, відбувається тоді, коли суперник ще не готовий відбити м’яч, при умові, що не приймаючий гравець ні його партнер не роблять спробу вдарити по м’ячу.

в) Якщо, на думку судді, помилка при подачі або прийомі відбулася із причини, не залежної від гравця.

г) Якщо зустріч перервана для усунення порушення порядку зміни сторін.

д) Якщо зустріч перервана для попередження гравця, в правильності подачі якого виникли сумніви.

є) Якщо порушено умови зустріч, які на думку судді, можуть вплинути на результат 12. Втрата очка

Модифікації для інвалідів-візочників.

1. Всі учасники змагаються на інвалідних візках.

а) Амортизована подушка може бути будь-якого розміру і може бути виготовлена з будь-якої пористої гуми.

б) Необов'язково, щоб візок мав задню спинку.

2. Стіл не повинен мати ніяких бар'єрів, які могли б перешкодити пересуванню візка учасника.

3. При подачі приймаючий гравець повинен правильно відбити м’яч. Якщо він ударяє по

м’ячу до того, як та перетинає бічну лінію, або м’яч торкається ігрової поверхні столу двічі, ця подача вважається правильною, очки зараховуються. При подачі в зустрічах класу 1 та 2 підкидати м’яч вгору з долоні вільної руки не обов'язково. Гравці можуть робити це так, як їм зручно. Не дивлячись на це, підкручування м’яча при подачі забороняється. Подача повинна здійснюватися таким чином, щоб суддя міг переконатися в її правильності.

4. Під час гри гравці можуть торкатися поверхні столу вільною рукою (при цьому очки не віднімаються). Не дозволяється спиратися на ігрову поверхню столу при відбитті м’яча, щоб уникнути її зсуву.

5. Під час гри ноги учасника не повинні торкатися підлоги.

6. Гравці не повинні підводитися у візку під час гри.

7. В парних зустрічах при подачі м’яч може знаходитися біля бічної лінії з правої сторони майданчика приймаючого гравця. Подаючий забезпечує правильну подачу, приймаючий правильно відбиває м’яч. Візок учасника не повинен заїжджати за межі уявного продовження лінії центру столу. У разі порушення суддя присуджує очко протилежній команді.

Змагання з індивідуальної майстерності.

а) Набивання м’яча рукою:

Гравець відбиває м’яч від столу однією або двома руками протягом 30 секунд. Він може ловити м’яч рукою чи ударяти по ньому, отримуючи по одному очку кожний раз, коли м’ячторкається руки. Якщо від гравця йде один м’яч, йому дається інший і продовжується відлік часу виконання вправи.

б) Набивання м’яча ракеткою:

Гравець відбиває м’яч ракеткою вгору протягом 30 секунд. За кожний удар присуджується очко. Якщо від гравця йде один м’яч, йому дається інший і продовжується відлік часу виконання вправи.

в) Удар справа:

Гравець стоїть з одного боку столу, з другого боку йому підкидають п'ять м’ячів так, щоб він зміг продемонструвати удар справа. Очко присуджується за кожний успішний удар (при цьому м’яч повинен торкнутися протилежної сторони столу). Гравцю присуджується п'ять очок, якщо м’яч потрапляє в любий із квадратів подачі.

г) Удар зліва (Бекхенд):

Умови ті ж, що і при ударі справа, тільки гравцю підкидають м’яч так, щоб він міг продемонструвати бекхенд.

д) Подача:

Гравець подає п'ять м’ячів з правої сторони столу і п'ять - з лівої. Очко присуджується, якщо м’яч потрапив у відповідну зону подачі

є) Кінцевий результат:

Для отримання кінцевого результату складаються очки, отримані в п'яти видах змагань з індивідуальної майстерності.

Об’єднаний спорт. Парні та змішані парні зустрічі.

а) Кожна команда складається з одного атлета і одного партнера.

б) Команда сама визначає порядок подач.

НАСТУПН І ЗМАГАННЯ МАЮТЬ ВЕЛИКЕ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ГРАВЦІВ З НИЗЬКИМ РІВНЕМ ЗДІБНОСТЕЙ

© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.