Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тропарь, глас 8-й






ПАНИХИДА

Для чтения мирянами

 

 

Моли=твами святы=х оте=ц на=ших, Го=споди Иису=се Христе= Бо=же наш, поми=луй нас. Ами=нь.

Святы=й Бо=же, Святы=й кре=пкий, Святы=й безсме=ртный, поми=луй нас. (Трижды)

Сла=ва Отцу= и Сы=ну и Свято=му Ду=ху, и ны=не и при=сно и во ве=ки веко=в. Ами=нь.

Пресвята=я Тро=ице, поми=луй нас; Го=споди, очи=сти грехи= на=ша; Влады=ко, прости= беззако=ния на=ша; Святы=й, посети= и исцели= не=мощи на=ша, и=мене Твоего= ра=ди.

Го=споди, поми=луй. (Трижды) Слава, и ныне[1]:

О=тче наш, И=же еси= на небесе=х, да святи=тся и=мя Твое=, да прии=дет ца=рствие Твое=, да бу=дет во=ля Твоя=, я=ко на небеси= и на земли=. Хлеб наш насу=щный даждь нам днесь; и оста=ви нам до=лги на=ша, я=коже и мы оставля=ем должнико=м на=шим; и не введи= нас во искуше=ние, но изба=ви нас от лука=ваго.

Го=споди, поми=луй (12 раз). Слава, и ныне:

Прииди=те, поклони=мся Царе=ви на=шему Бо=гу. (Поклон.)

Прииди=те, поклони=мся и припаде=м Христу=, Царе=ви на=шему Бо=гу. (Поклон.)

Прииди=те, поклони=мся и припаде=м Самому= Христу=, Царе=ви и Бо=гу на=шему. (Поклон.)

Псалом 90

Живы=й в по=мощи Вы=шняго, в кро=ве Бо=га небе=снаго водвори=тся. Рече=т Го=сподеви: засту=пник мой еси= и прибе=жище мое=, Бог мой, и упова=ю на Него=. Я=ко Той изба=вит тя от се=ти ло=вчи, и от словесе= мяте=жна, плещма= Свои=ма осени=т тя, и под криле= Его= наде=ешися, ору=жием обы=дет тя и=стина Его=. Не убои=шися от стра=ха нощна=го, от стрелы= летя=щия во дни, от ве=щи во тьме преходя=щия, от сря=ща[2] и бе=са полу=деннаго. Паде=т от страны= твое=й ты=сяща, и тьма одесну=ю тебе=, к тебе= же не прибли=жится, оба=че очи=ма твои=ма смо=триши и воздая=ние гре=шников у=зриши. Я=ко Ты, Го=споди, упова=ние мое=; Вы=шняго положи=л еси= прибе=жище твое=. Не прии=дет к тебе= зло, и ра=на не прибли=жится телеси= твоему=, я=ко А=нгелом Свои=м запове=сть о тебе=, сохрани=ти тя во всех путе=х твои=х. На рука=х во=змут тя, да не когда= преткне=ши о ка=мень но=гу твою=; на а=спида и васили=ска насту=пиши, и попере=ши льва и зми=я. Я=ко на Мя упова=, и изба=влю и; покры=ю и, я=ко позна= и=мя мое=. Воззове=т ко Мне, и услы=шу его=, с ним есмь в ско=рби, изму= его= и просла=влю его=, долгото=ю дней испо=лню его= и явлю= ему= спасе=ние мое=.

 

Слава, и ныне: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия, сла=ва Тебе=, Бо=же. (Трижды) Го=споди, поми=луй. (12 раз)

Глас 8-й

Стих 1: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия.

Припев: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия.

Стих 2: Блаже=н, его=же избра=л и прия=л еси=, Го=споди

(или: Блаже=на, ю=же избра=л и прия=л еси=, Го=споди,

или: Блаже=ни, я=же избра=л и прия=л еси=, Го=споди).

Припев: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия.

Стих 3: Па=мять его= (ея=, их) в род и род.

Припев: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия.

Стих 4: Душа= его= (ея=) во благи=х водвори=тся

(или: Ду=ши их во благи=х водворя=тся).

Припев: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия.

Тропарь, глас 8-й

Глубино=ю му=дрости человеколю=бно вся стро=яй, и поле=зное всем подава=яй, еди=не Соде=телю, упоко=й, Го=споди, ду=ши раб Твои=х, на Тя бо упова=ние возложи=ша, Творца= и Зижди=теля и Бо=га на=шего. (Дважды)

Слава, и ныне, Богородичен:

Тебе= и сте=ну, и приста=нище и=мамы, и моли=твенницу благоприя=тну к Бо=гу, Его=же родила= еси=, Богоро=дице безневе=стная, ве=рных спасе=ние.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.