Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Молитва святаго Симеона Метафраста, 3-я






БЛАГОДАРСТВЕННЫЕ МОЛИТВЫ

ПО СВЯТОМ ПРИЧАЩЕНИИ

 

Сла=ва Тебе=, Бо=же. Сла=ва Тебе=, Бо=же. Сла=ва Тебе=, Бо=же.

Благодарственная молитва 1-я

Благодарю= Тя, Го=споди Бо=же мой, яко не отри=нул мя еси= гре=шнаго, но о=бщника мя бы=ти святы=нь Твои=х сподо=бил еси=. Благодарю= Тя, я=ко мене= недосто=йнаго, причасти=тися пречи=стых Твои=х и небе=сных Даро=в сподо=бил еси=. Но Влады=ко Человеколю=бче, нас ра=ди уме=рый же и воскресы=й, и дарова=вый нам стра=шная сия= и животворя=щая Та=инства, во благодея=ние и освяще=ние душ и теле=с на=ших, даждь бы=ти сим и мне во исцеле=ние души= же и те=ла, во отгна=ние вся=каго сопроти=внаго, в просвеще=ние о=чию се=рдца моего=, в мир душе=вных мои=х сил, в ве=ру непосты=дну, в любо=вь нелицеме=рну, во исполне=ние прему=дрости, в соблюде=ние за=поведей Твои=х, в приложе=ние Боже=ственныя Твоея= благода=ти, и Твоего= Ца=рствия присвое=ние, да во святы=ни Твое=й те=ми сохраня=емь, Твою= благода=ть помина=ю всегда=, и не ктому= себе= живу=, но Тебе=, на=шему Влады=це и Благоде=телю; и та=ко сего= жития= изше=д о наде=жди живота= ве=чнаго, в присносу=щный дости=гну поко=й, иде=же пра=зднующих глас непреста=нный, и безконе=чная сла=дость зря=щих Твоего= лица= добро=ту неизрече=нную. Ты бо еси= и=стинное жела=ние, и неизрече=нное весе=лие лю=бящих Тя, Христе= Бо=же наш, и Тя пое=т вся тварь во ве=ки. Аминь.

Молитва святаго Василия Великого, 2-я

Влады=ко Христе= Бо=же, Царю= веко=в и Соде=телю всех, благодарю= Тя о всех, я=же ми еси= по=дал благи=х, и о причаще=нии пречи=стых и животворя=щих Твои=х Та=инств. Молю= у=бо Тя, Бла=же и Человеколю=бче: сохрани= мя под кро=вом Твои=м, и в се=ни крилу= Твое=ю. И да=руй ми чи=стою со=вестию, да=же до после=дняго моего= издыха=ния, досто=йно причаща=тися Святы=нь Твои=х, во оставле=ние грехо=в и в жизнь ве=чную. Ты бо еси= Хлеб живо=тный, исто=чник святы=ни, пода=тель благи=х, и Тебе= сла=ву возсыла=ем, со Отце=м и Святы=м Ду=хом, ны=не и при=сно, и во ве=ки веко=в. Ами=нь.

Молитва святаго Симеона Метафраста, 3-я

Да=вый пи=щу мне плоть Твою= во=лею, огнь сый и опаля=яй недосто=йныя, да не опали=ши мене=, Соде=телю мой; па=че же пройди= во у=ды моя=, во вся соста=вы, во утро=бу, в се=рдце. Попали= те=рние всех мои=х прегреше=ний. Ду=шу очи=сти, освяти= помышле=ния. Соста=вы утверди= с костьми= вку=пе. Чувств просвети= просту=ю пятери=цу. Всего= мя спригвозди= стра=ху Твоему=. При=сно покры=й, соблюди= же, и сохрани= мя от вся=каго де=ла и сло=ва душетле=ннаго. Очи=сти, и омы=й, и украси= мя: удобри=, вразуми=, и просвети= мя. Покажи= мя Твое= селе=ние еди=наго Ду=ха, и не ктому= селе=ние греха=. Да я=ко Твоего= до=му вхо=дом причаще=ния, я=ко огня= мене= бежи=т всяк злоде=й, вся=ка страсть. Моли=твенники Тебе= приношу= вся святы=я, чинонача=лия же безпло=тных, Предте=чу Твоего=, прему=дрыя апо=столы, к сим же Твою= нескве=рную, чи=стую Ма=терь, и=хже мольбы=, Благоутро=бне, приими=, Христе= мой, и сы=ном све=та соде=лай Твоего= служи=теля. Ты бо еси= освяще=ние, и Еди=ный на=ших, Бла=же, душ и све=тлость, и Тебе= лепоподо=бно я=ко Бо=гу и Влады=це сла=ву вси возсыла=ем на всяк день.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.