Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Завдання 2

Дата__________________

Тема: Лічба предметів. Правила лічби. Поняття «найбільший», «найменший», «найвищий», «найнижчий», «однакові за висотою». Об’єднання предметів у групу за спільною ознакою.

Мета: формувати в учнів навички лічби, вміння порівнювати групи предметів, розрізняти поняття «найбільший», «найменший», «найвищий», «найнижчий», «однакові за висотою»; навчати складати запитання зі словом скільки; розвивати увагу, мислення; виховувати старанність.

Обладнання: предметні малюнки, набірне полотно.

Хід уроку

I. Організайційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Весела лічба

Три веселі киці

Грались на травиці.

Рижик теж до них прибіг —

Скільки кошенят усіх? (4)

На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Троє чорних — скільки всіх? (5)

2. Лічба від 1 до 10 в прямому і зворотному порядку

III. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з набірним полотном. Лічба предметів

— Скільки їжачків? (6) Скільки лисичок? (4)

— Скільки всього тварин?

Висновок. Кількість предметів визначають лічбою. Використовують по порядку слова: один, два, три, чотири, п’ять, шість, сім, вісім, дев’ять, десять.

2. Формування поняття «найбільший — найменший»

— Героями нашого уроку будуть тварини. Відгадайте їхні назви!

Не кравець, а все життя з голками ходить. (Їжак)

Влітку медом ласував, досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг, позіхнув і спати ліг.

Бачив чи не бачив сни, а проспав аж до весни. (Ведмідь)

Пара довгих вушок, сіренький кожушок,

Скорий побігайчик. Як він зветься?.. (Зайчик).

Хвостик, як ниточка, само, як калиточка,

а очі, як насінинки. (Мишка)

Вночі руда дівчина залізла тихо в двір,

Курей перелічила та й понесла у бір. (Лисиця)

3. Робота за підручником (с. 4)

Завдання 2

— Розгляньте малюнок. На чому звірята вирушають у подорож до країни Знань?

— Скільки всього звірят?

— Хто з них найменший? Хто — найбільший?

— Хто на кораблі капітан? Скільки матросів? Скільки пасажирів?

Творча робота

— Придумайте свої запитання за малюнком зі словом скільки.

Фізкультхвилинка

Завдання 3. На гостину до казкових героїв

— Першими, кого зустріли наші звірі, були казкові герої.

— Розгляньте малюнок. Скільки всього героїв?

— Назви казкових героїв від найвищого до найнижчого.

Завдання 4. Робота з геометричним матеріалом

— Прибуваємо на дивний острів. Він укритий синіми і червоними камінцями. Як в математиці ми називаємо ці камінці? (Кружечки)

— Полічіть кружечки зліва направо; справа наліво. Скільки великих кружечків? А малих? Яких кружечків більше — великих чи малих?

5. Формування поняття «найвищий», «найнижчий», «однакові за висотою»

Завдання 2

— Скільки поверхів у кожному будинку?

— Якого кольору найвищий будинок?

— Якого найнижчий?

— А будинки однакової висоти?

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
в композиции целого текста группы предложений или отдельные предложения». | Решение:___ _____




© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.