Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






III. Вивчення нового матеріалу. Тема: Перетин прямих. Точка, промінь, відрізок






Урок_______ Дата_________

Тема: Перетин прямих. Точка, промінь, відрізок. Порівняння відрізків за довжиною. Обчислення значень виразів, що містять додавання.

Мета: ознайомити учнів з відрізком, точкою, променем; вчити порівнювати відрізки «на око»; формувати розуміння судження: точка належить прямій; пряма проходить через точку; вправляти у розв’язуванні прикладів на додавання; розвивати мислення; виховувати старанність.

Обладнання: геометричний матеріал, предметні малюнки, дидактичні картки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Лічба предметів

Лічба від 1 до 7; від 7 до 1.

— Назвіть число, попереднє до числа 7.

— Як утворити число 7?

2. Математичний диктант

— Запишіть числа, наступні до чисел 1; 5.

— Запишіть числа, попередні до чисел 4; 2.

— Запишіть «сусідів» числа 6.

Один учень працює біля дошки.

3. Гра «Засели будиночки»

III. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

— Сьогодні ми будемо мандрувати країною Геометрією. У цій країні живуть геометричні фігури.

— Подивіться на дошку. Як можна назвати одними словом ці фігури?

— Назвіть їх.

— Чи можна замкнути пряму лінію? (Ні, бо вона перестане бути прямою і стане кривою.)

2. Пояснення вчителя

— У країні Геометрії є вулиця Нескінченна. (Учитель на дошці малює пряму лінію.)

— Вся пряма помістилася на дошці? (Ні, лише її частина.)

— Пряму можна продовжувати в обидва боки нескінченно, тому і вулиця має таку назву.

— Бігла по прямій курочка й розсипала зернятка.

— На що вони схожі? (На точки.)

— Через точку проведемо кілька прямих ліній. Тоді кажуть: «Прямі перетинаються в одній точці».

Одні точки належать прямій лінії, а інші — не належать.

— Порахуйте, скільки крапок належить прямій лінії? А скільки — ні?

3. Робота за підручником (Завдання 1) (с. 31)

— На якому малюнку показано перетин прямих? Скільки точок позначено на прямій праворуч? Скільки точок позначено поза прямою? Скільки всього точок позначено?

4. Ознайомлення з поняттям «відрізок», «промінь»

Двоє учні виходять до дошки й натягують мотузочку.

— Яка лінія вийшла? (Пряма)

— Тепер ми зав’яжемо вузлики. Ми відрізали вузликами частину прямої.

— Що в нас вийшло? (Відрізок)

Якщо дві точки з’єднати частиною прямої, то отримаємо відрізок. Ці точки називають кінцями відрізка.

Відрізок — це частина прямої лінії, яка з обох боків обмежена точками.

Якщо частину прямої лінії обмежити тільки з одного боку точкою, то це буде промінь.

Промінь — це частина прямої, яка тільки з одного боку обмежена точкою.

Учитель на дошці малює гострий кут, прямий, тупий кути.

— Такі фігури називають кутами. Вони утворені за допомогою двох променів, що мають спільний початок.

Завдання 2

— Як називається пряма, кінці якої позначені точками?

— Як називається пряма, яка тільки з одного боку обмежена точкою?

5. Порівняння відрізків за довжиною






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.