Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Робота над загадками

Природознавство, 2 клас

Тема 1. Природа восени

Урок № 11

Тема уроку: Що таке погода та як її передбачити

Мета: дати учням поняття про погоду та її складові елементи; вчити спостерігати за погодою свого краю восени, перевіряти народні прикмети передбачення погоди восени; розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати розуміння важливості для людей знань про погоду та її зміни.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Звідки береться дощ?

— Як утворюються хмари?

Робота над загадками

· Гуляє в полі, та не кінь.

Літає по хвилям, та не птах. (Вітер)

· По синьому морі

Білі гуси пливуть. (Хмари)

· Тонкий, високий

Сам не вийшов,

Діток вивів. (Дощ)

· Зимою гріє,

Весною тліє,

Літом умирає,

Осінню оживає. (Сніг)

· Сиві гуси все поле вкрили. (Туман)

Учитель повідомляє, що всі слова-відгадки характеризують погоду.

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми з’ясуємо, які показники допоможуть охарактеризувати погоду, як можна передбачити погоду за народними прикметами.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 31–34)

— Пригадайте, чи однакова температура повітря впродовж дня.

— Які прилади використовують для визначення температури повітря?

— Прочитайте народну мудрість (с. 31). Як ви її розумієте?

· Трапляється такий год, що на день по сім погод.

— Люди давно помітили, що погода дуже мінлива. Ранком світить сонечко, по обіді може зірватися сильний вітер, а на вечір — випасти густий дощ.

Для кожної пори року характерна своя погода.

— Розгляньте фотографії на с. 31. Що таке погода?

— Як називають людей, які вивчають погоду? Що роблять синоптики?

— Розгляньте схему на с. 32. Що входить до складу погоди.

— Щоб планувати польові роботи, відпочинок, забезпечити нормальну роботу літаків, кораблів, людям потрібно було навчитися завбачати погоду — складати прогноз.

— Як з’явилися народні прикмети?

— На будь-який час року існують свої народні прикмети щодо погоди. Знаючи їх, можна визначити, якою буде зима, весна, літо й осінь.

— Що допомагають визначити осінні народні прикмети про погоду?

— Ознайомтеся з осінніми народними прикметами (с. 33). Які з них вам доводилося чути від бабусі, дідуся, батьків? Можливо, деякі з них ви самі спостерігали. Назвіть їх.

— Які ще народні прикмети осені ви знаєте? Розкажіть про них.

· Багато павутиння на бабине літо — на ясну осінь та холодну зиму.

· З’явилися комарі пізньою осінню — на м’яку зиму.

· Грім у вересні віщує теплу осінь.

· Тепла осінь — на довгу зиму.

— Розгляньте фотографії на с. 33. Тепер для прогнозу погоди використовують сучасну техніку, комп’ютери, спеціально обладнані кораблі в морі, запускають супутники в космос.

Перевір себе

— Що таке погода? Назви її складові.

— Для чого людям потрібно передбачати погоду? Що називають прогнозом погоди?

— Чи користуються прогнозом погоди члени твоєї родини? З якою метою?

— Назви народні прикмети передбачення погоди восени у своїй місцевості:

а) хорошої погоди; б) негоди.

Перевір прикмету

Журавлі полетять на Микити (28 вересня) — на Покрови (14 жовтня) буде мороз, коли не полетять — зима настане пізніше.

Для допитливих

Зміну погоди можна визначити і за поведінкою акваріумних рибок. Якщо вони плавають біля самої поверхні води, очікується негода. А якщо вони риються на дні в піску — буде гарна погода.

Пасічники знають: бджоли не летять у поле на негоду. Адже багато квіток перед дощем закриваються, тож нектару бджолі не набрати.

Підсумок. Погода — це стан нижнього шару повітря у даній місцевості та у даний час. Людей, які вивчають погоду, називають синоптиками.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

Розгадування кросворда «Прогноз погоди» (див. Додаток на с. 3)

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які показники характеризують погоду?

— Для чого люди спостерігають за погодою?

— Які народні прикмети передбачення погоди ви запам’ятали?

VII. Домашнє Завдання

С. 31–34. Дізнайтеся, як реагують на зміну погоди тварини. Проведіть спостереження за деякими з них і перевірте. Розкажіть про це своїм однокласникам.

Користуючись джерелами інформації, знайдіть додаткові відомості про те, як за поведінкою рослин і тварин люди передбачають погоду. Поділіться здобутою інформацією з однокласниками.

 

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Шведский | Приложение 1.1: Предсказания о явлении Господа Чайтаньи.




© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.