Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Практичне заняття 11. Мотивація як функція менеджменту






 

“Відсутність мотивації – величезна трагедія, яка руйнує всі життєві устої. Невиліковно хвора людина, яка пережила свої бажання; мільярдер, для якого подальше збільшення багатства не має змісту; пересичений шукач насолод або “природжений пенсіонер”, який не має охоти піднятися вище від порівняно терпимого рівня існування, – всі вони однаково нещасні” (Г. Сельє)

“Найголовніше здійснюється в серці” (Папа Іоанн Павло ІІ)

“Людська особистість таємничіша, ніж світ. Вона і є цілий світ. Людина – мікрокосм і має в собі все” (Н. Бердяєв)

Мета заняття:

Ознайомити студентів зі змістом функції мотивації в менеджменті.

 

Опрацювавши дану тему, студенти повинні

ЗНАТИ:

§ в чому полягає зміст поняття мотивації, його еволюція;

§ первісні мотиваційні концепції;

§ сучасні мотиваційні теорії.

ВМІТИ:

§ давати тлумачення основним поняттям і термінам;

§ аналізувати системи мотиваційних заходів організації.

ОЗНАЙОМИТИСЬ:

§ із психологічними аспектами управління організацією.

 

Зміст заняття:

1. Організаційна частина:

§ пояснення цілей практичного заняття

§ ознайомлення студентів зі структурою практичного заняття

§ предметна частина

§ домашнє завдання

2. Предметна частина:

§ психологічний тест “Оцінка рівня мотивації до досягнення мети і успіху”

§ перевірка знань (бліц-опитування): зміст та еволюція поняття мотивації; первісні концепції; сучасні теорії мотивації; змістовні теорії мотивації; теорія потреб за А. Маслоу; теорія потреб Д. МакКлелланда; двофакторна теорія Ф. Герцберга; співставлення різноманітних теорій потреб; процесуальні теорії мотивації; теорія очікування; теорія справедливості; модель Портера-Лоулера.

§ розгляд управлінської ситуації

§ вирішення ситуаційної вправи

3. Домашнє завдання

 

ТЕСТ

Оцінка рівня мотивації до досягнення мети та успіху

 

Інструкція. Дайте відповіді “так” або “ні” на наступні запитання:

 

1. При виборі одного з варіантів я приймаю рішення відразу.

2. Я легко дратуюся, коли зауважую, що не можу на всі 100% виконати завдання.

3. Коли я працюю, це виглядає так, начебто я все ставлю на карту.

4. Коли виникає проблемна ситуація, я приймаю рішення найчастіше одним із останніх.

5. Якщо в мене два дні підряд немає справ, я втрачаю спокій.

6. У деякі дні мої успіхи нижчі середніх.

7. Щодо себе я більш строгий, ніж щодо інших.

8. Я більш доброзичливий, ніж інші.

9. Коли я відмовляюся від важкого завдання, потім суворо засуджую себе, тому що знаю, що я домігся б успіху.

10. У процесі роботи я маю потребу в невеликих паузах для відпочинку.

11. Ретельність – це не основна моя риса.

12. Мої досягнення в праці не завжди однакові.

13. Мене більше приваблює інша робота, ніж та, якою я зайнятий.

14. Осудження стимулює мене сильніше похвали.

15. Я знаю, що мої колеги вважають мене діловою людиною.

16. Перешкоди роблять мої рішення більш твердими.

17. У мене легко викликати честолюбство.

18. Якщо я працюю без натхнення, це зазвичай помітно.

19. При виконанні роботи я не розраховую на допомогу інших.

20. Іноді я відкладаю те, що повинен був зробити зараз.

21. Потрібно покладатися тільки на самого себе.

22. У житті мало речей більш важливих, ніж гроші.

23. Завжди, коли мені потрібно виконати важливе завдання, я ні про що інше не думаю.

24. Я менш честолюбний, ніж інші.

25. Наприкінці відпустки я зазвичай радію виходу на роботу.

26. Якщо я налаштований до роботи, то виконую її краще і кваліфікованіше, ніж інші.

27. Мені простіше і легше спілкуватися з людьми, які можуть завзято працювати.

28. Якщо в мене немає справ, я відчуваю, що мені не по собі.

29. Мені доводиться виконувати відповідальну роботу частіше, ніж інші.

30. Коли мені доводиться приймати рішення, я намагаюся зробити це якнайкраще.

31. Мої друзі іноді вважають мене ледачим.

32. Мої успіхи якоюсь мірою залежать від моїх колег.

33. Безглуздо протидіяти волі керівника.

34. Іноді не знаєш, яку роботу доведеться виконувати.

35. Коли щось не ладиться, я нетерплячий.

36. Зазвичай я звертаю мало уваги на свої досягнення.

37. Коли я працюю разом з іншими, моя робота дає кращі результати, ніж робота інших.

38. Багато чого, за що я беруся, не доводжу до кінця.

39. Я заздрю людям, які не завантажені роботою.

40. Я не заздрю тим, хто прагне до влади і значного становища в суспільстві.

41. Коли я впевнений, що стою на правильному шляху, для доказу своєї правоти йду на все, аж до крайніх заходів.

 

Ключ. Поставте собі по 1 балу за відповіді «так» на запитання: 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 37, 41 і за відповіді «ні» на запитання: 6, 13, 18, 20, 24, 31, 37, 39. Відповіді на запитання 1, 11, 12, 19, 23, 33, 34, 35, 40 не враховуються.

Підведемо підсумки:

До 10 балів. Низький рівень мотивації до успіху. Ви віддаєте перевагу малому або навпаки, занадто великому ризику.

11-16 балів. Середній рівень мотивації. Ви віддаєте перевагу середньому ризику.

17-20 балів. Помірно високий рівень мотивації. Ви вмієте ризикувати, рідко потрапляєте в нещасні випадки і конфліктні ситуації.

Понад 21 бал. Занадто високий рівень мотивації до успіху. Ви не ризикуєте, тому що не дуже розраховуєте на успіх.

УПРАВЛІНСЬКА СИТУАЦІЯ






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.