Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Песнь 9






Ирмос: Ужасе́ ся о сем Не́ бо, и земли́ удиви́ шася концы, я́ ко Бог яви́ ся человеком плотски, и чрево Твое́ бысть пространнейшее Небес, тем Тя, Богородицу, Ангелов и человек чиноначалия величают.

Припев: Святы́ й мучениче Уа́ ре, моли Бо́ га о нас.

О Бозе да возможеши, Уа́ ре славный, Богоприятными твоими молитвами восприяти и излияти милости, я́ же до конца оныя отчужде́ нным, Един бо есть щедрот и милосердия Родитель, и вся Ему возможна я́ ко Владыце, к Нему же неотступно, страдальче, моли́ ся прости́ ти и поми́ ловати я́ же от нас воспоминаемыя.

Припев: Святы́ й мучениче Уа́ ре, моли Бо́ га о нас.

Дело соверши преди́ вно, о великомучениче, и славе твоей прикладно, еже от Господа прощение и праведнаго Его гнева премене́ ние испроси́ ти огорче́ нным те́ мнаго злове́ рия ра́ ди на́ шим прародителем и е́ же сих, в горести и во ожидании лютейших сущих, да возмеши в безстрашное избавление, иде́ же ве́ си Владыка проще́ нный положи́ ти.

Сла́ ва: И кое у́ бо чудо явится сего дивне́ йши, кая сла́ ва знамени́ тейши, и кое милосердие таковаго бо́ льши, аще ты, мучениче, сожалев, умолиши ми́ лостиваго Господа отпустйти грех нечестия я́ же от нас поминаемых, и лютаго томления оных избавити.

И ны́ не: Владычице милостивая, человеколюбивая и зло не помнящая, приими́ жалость нашего прошения и ходатайствуй неотступно о милости к милостивому Твоему Сы́ ну и Владыце, е́ же поми́ ловати и прости́ ти грех инославия умершим сродником на́ шим и я́ же с ними помянутым, отпущение и место сим милости неотъемлемо подати.

Панихида для чтения мирянами дома и на кладбище

Моли́ твами святы́ х отец наших, Го́ споди Иису́ се Христе́ Бо́ же наш, поми́ луй нас. Ами́ нь.

Святы́ й Бо́ же, Святы́ й кре́ пкий, Святы́ й безсме́ ртный, поми́ луй нас. (Трижды)

Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху, и ны́ не, и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь.

Пресвята́ я Тро́ ице, поми́ луй нас; Го́ споди, очи́ сти грехи́ на́ ша; Влады́ ко, прости́ беззако́ ния на́ ша; Святы́ й, посети́ и исцели́ не́ мощи на́ ша, и́ мене Твоего́ ра́ ди.

Го́ споди, поми́ луй. (Трижды)

Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху, и ны́ не, и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь.

О́ тче наш, И́ же еси́ на небесе́ х, да святи́ тся и́ мя Твое́, да прии́ дет Ца́ рствие Твое́, да бу́ дет во́ ля Твоя́, я́ ко на небеси́ и на земли́. Хлеб наш насу́ щный даждь нам днесь; и оста́ ви нам до́ лги на́ ша, я́ коже и мы оставля́ ем должнико́ м на́ шим; и не введи́ нас во искушение, но изба́ ви нас от лука́ ваго.

Го́ споди, поми́ луй. (12 раз)

Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху, и ны́ не, и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь.

Прииди́ те, поклони́ мся Царе́ ви на́ шему Бо́ гу. (Поклон)

Прииди́ те, поклони́ мся и припаде́ м Христу́, Царе́ ви на́ шему Бо́ гу. (Поклон)

Прииди́ те, поклони́ мся и припаде́ м Самому Христу́, Царе́ ви и Бо́ гу на́ шему. (Поклон)






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.