Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № ____ Дата ____






Тема: БІСЕРОПЛЕТІННЯ. ОСОБЛИВОСТІ ВИГОТОВЛЕННЯ

ВИРОБІВ ІЗ БІСЕРУ. МАТЕРІАЛИ ДЛЯ БІСЕРОПЛЕТІННЯ.

БІСЕРНЕ НИЗАННЯ

Мета: ознайомити учнів із бісероплетінням, необхідними для нього матеріалами; роз­вивати творчі здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати почуття пре­красного, естетичний смак.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми ознайомимося з бісером та бісероплетінням. Будемо виго­товляти різні елементи ланцюжків та кулонів із бісеру.

2. Вступна бесіда

— Бісер уперше почали використовувати у Стародавньому Єгипті. На те­
риторії України став відомий з часів Київської Русі та набув особливого по­
ширення у УПІ-ХІХ ст. Прикрасами з бісеру оздоблювали головні убори,
їх вплітали в коси, носили їх на грудях, шиї, руках, із бісеру виготовляли
сумочки, гаманці, картини, ним прикрашали меблі тощо. Носили прикраси
з бісеру по-різному: в одних селах — тільки жінки, в інших — і молодиці,
і дівчата; ними прикрашали чоловічі капелюхи, дівочі весільні головні убори
та сукні. На Буковині і тепер бісером оздоблюють, гаптують, вишивають
народний одяг. З бісеру також виготовляють ґердани.

Типологія бісеру здійснюється за такими ознаками: покриття поверхні, матеріали для виготовлення, виробничий процес, місце виготовлення, форма та розмір бісерин. Проте єдиного підходу щодо вибору категорій не існує й досі. Значною мірою така невизначеність спричинена наданням самому поняттю «бісер» різних значень. У деяких мовах одне слово поєднує в собі декілька значень українських відповідників «намистина», «перлина», «бісерина» іт. ін. В Україні бісером називають дрібні намистинки з прозорого чи кольорового скла (іноді з металу) з отворами для нанизування. Зараз бісер може бути ще й пластмасовим.

Найбільші країни-виробники бісеру — Японія, Тайвань, Чехія, Китай, Індія та Туреччина. Тайванський, китайський та турецький бісер — займає сегмент недорогого матеріалу; Чехія пропонує найбільший асортимент; японський — прийнято вважати найякіснішим. До ознак якості бісеру належать, в першу чергу, його ступінь стійкості до сонячних променів, засобів побутової хімії та взаємодія зі шкірою та одягом людини.

Фізкультхвилинка

3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.

Робота за підручником (с. 68-69)

— Роздивіться зразки виробів із бісеру.

— Для низання ланцюжків з бісеру приготуйте тонку голку з довгим вушком. (Як правило, для нанизування бісеру використовують тонкі й довгі голкичастіше голки № 10 і 12. Якщо вам важко вставити нитку в тонку голку, візьміть голку з довгим прорізом посередині замість звичайного вушка. У продажі бувають і короткі голки для бісеру,) Якщо немає такої голки, то ни­зати бісер можна рибальською волосінню або ниткою, кінець якої змащений клеєм. Кулони, брошки тощо можна виготовляти не лише з нового бісеру. Ви­користовуйте старе розсипане намисто, дрібні порізані стержні кулькових ручок, трубочки з-під соку.

Щоб бісер було легко набирати на голку, розкладіть його на ворсисту тка­нину.

На дошці — зразки та схеми виробів з бісеру.

1. Уважно розгляньте підвіски. Елементи, за допомогою яких ви можете зро­бити кулони та ланцюжки, доволі різноманітні.

2. Оберіть зразки, за якими ви працюватимете самостійно.

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

Правила користування голкою

1. Не залишай голку без нитки.

2. Голку тримай великим і вказівним пальцями, а підтримуй середнім.

3. Не спрямовуй її вістря вгору.

4. Під час роботи втикай голку в призначену для цього подушечку. Після ро­боти повертай голку в гольник.

5. Не використовуй іржаву голку.

6. Нитку відрізай ножицями.

III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

Діти працюють під музичний супровід.

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

Демонстрування завершених на уроці робіт, оцінювання діяльності учнів.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам урок?

— З чим ми сьогодні ознайомилися? Чого навчилися?


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.