Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № ____ Дата ____






Тема: ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ'ЄМНИХ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ.

ТЕХНІЧНІ КОНСТРУКЦІЇ

Мета: вдосконалювати навички роботи у техніці оригамі; навчати учнів виготовляти технічні конструкції; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього середовища.

Обладнання: набір кольорового паперу для оригамі, ножиці, ілюстрації із зображен­ням технічних конструкцій

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось — не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати —

Щоб не було нам мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд. Часу не гаймо

І урок наш починаймо.

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо конструювати у техніці оригамі прості тех­нічні форми— хлопавку та парашут.

• Парасолька я вся біла, біла. Я велика та дуже смілива. По повітрю я літала, С хмарок я людей знімала. (Парашут)

2. Розповідь учителя

Парашут (фр. рагаскиіе, від італ. рага — відвертай і фр. скиіе — па­діння) — пристрій, який використовує опір повітря для зменшення швидкості руху і застосовується для безпечного спуску в повітрі зі значної висоти людини та вантажів, для гальмування наземного руху об'єктів (літаків, автомобілів тощо).

Ідея парашута з'явилася задовго до польоту першої повітряної кулі, не кажучи вже про літак. Проте термін «парашут» прийшов у техніку значно пізніше за народження ідеї.

Із старовинних переказів, легенд та розповідей мандрівників середньо­віччя відомо про використання людьми пристроїв, що нагадують парасольки, для стрибків з башт і обривів. Жителі Китаю, Африки і Південно-Східної Азії ще з давніх-давен добре знали про гальмувальні властивості увігнутих по­верхонь. Демонстрації стрибків з парасольками влаштовувалися на святку­ваннях і циркових показах.

Фізкультхвилинка

Дужі льотчики до нас Завітали в третій клас.

Працювали — і стомились, Й відпочити попросились. Вийдем з ними ми з-за парт Й розпочнемо веселі старти. Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись. Руки вгору, руки в боки І зроби чотири кроки. Наші пальчики струсили І донизу опустили.

3. Демонстрування та аналіз зразка

Інструктаж учителя

Робота за підручником (с. 33-36)

— Існують два основних типи парашуту за формою купола:

• парашут з круглим куполом (круглий парашут);

• парашут з прямокутним (або еліптичним) куполом (парашут-крило).

Можна все конструювати З прямокутника й квадрата!

ХЛОПОВКА

— Розгляньте малюнки.

1. Складіть папір за лініями згину.

2. Візьміть за гострий кінець хлопавки. Підніміть вгору і різко опустіть.

ПАРАШУТ

— Виготовте з квадратного аркуша паперу парашут круглої або квадратної
форми (за вибором).

Розгляньте малюнки.

1. Зігніть аркуш навпіл, учетверо, потім удвічі складіть на кут. Ножицями заокругліть кінець заготовки.

2. Розгорніть купол і знову складіть. Приклейте до нього кінці ниток за допо­могою клаптиків паперу.

3. Сформуйте з пластиліну кульку і закріпіть у ній вільні кінці ниток-строп.

КВАДРАТНИЙ ПАРАШУТ

— Розгляньте малюнки.

1. Зігніть кути. Зробіть дірочки.

2. Прив'яжіть нитки.

3. Прилаштуйте парашут до кульки.

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

III. Практична робота учнів

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

Демонстрування дитячих робіт.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобалися вам виготовлені на уроці вироби?

— Чи подобається вам працювати в техніці оригамі?


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.