Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № ___ Дата __. Мета: обговорити з учнями, які небезпечні місця є у мікрорайоні школи; формувати






Тема: ДЕ МОЖНА ГРАТИСЯ, А ДЕ — НІ

Мета: обговорити з учнями, які небезпечні місця є у мікрорайоні школи; формувати

у школярів уміння обирати безпечні місця для відпочинку та гри, де ніщо не загрожує

життю і здоров'ю; допомогти засвоїти загальні правила безпечної поведінки дітей надворі; вчити відмовлятися позичати свої речі (велосипед, мобільний телефон) незнайомим і малознайомим людям; виховувати обережність, обачливість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Де можна переходити залізничну колію?

— Розкажіть правила переходу через залізничні переїзди.

— Чому гратися на залізниці небезпечно?

— Пригадайте казку К. Чуковського ≪ Бармалей≫. Чому із дітьми сталося нещастя?

— Дітям важливо вміти обирати безпечні місця для відпочинку та гри, де ніщо не загрожує життю і здоров’ю.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Саме про безпеку надворі ми сьогодні й поговоримо.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення вчителя

— Ви дорослішаєте, і батьки відпускають вас самих гуляти все далі й далі від дому. Але пам’ятайте: дорослі завжди повинні знати, де ви гуляєте і коли повернетеся.

2. Робота за підручником (с 102-104)

— Яке місце для гри є найзручнішим у місті?

— Де на дитячому ігровому майданчику слід бути особливо обережними?

— Розгляньте фотографії на с. 102. Де можна пограти в рухливі ігри,

футбол, бадмінтон?

— Розгляньте малюнки на с. 103. Як поводитися з незнайомими людьми?

Які поради допоможуть уникнути небезпеки?

3. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота в групах

— Об’єднайтесь у чотири групи: ≪ Велосипед≫, ≪ Самокат≫, ≪ Мобільний телефон ≫, ≪ Скейт≫.

Розіграйте сценки, як можна відмовити малознайомим дітям у проханні позичити ваші речі.

2. Вправа «Мозковий штурм»

— Добре, якщо біля твого будинку є ігровий чи спортивний майданчик, тихий сквер або парк. Але поряд може бути чимало місць, небезпечних для ігор і розваг. Це дороги, якими мчать автомобілі; будівельні майданчики і напівзруйновані будівлі, що приховують безліч небезпек; трансформаторні будки та електричні підстанції, біля яких може уразити електричним струмом.

— Поміркуйте, де біля вашого будинку безпечно гуляти, а де — небезпечно.

Запам’ятайте! Обирайте безпечні місця для ігор та розваг.

3. Розгадування ребусів (с. 104)

4. Тест ォ Так чи ні? サ

1) Ігри у піжмурки можна проводити:

О між будинками;

О У покинутих будинках та новобудовах;

О на деревах;

О біля трансформаторних будок і щитових.

2) Профілактикою пограбувань є такі дії:

О носити із собою коштовні речі;

О не носити ключ так, щоб його було видно;

О не ховати ключ під килимком перед дверима;

О не називати свою адресу незнайомим;

О не приводити додому незнайомих.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Які місця для ігор і розваг ви обираєте на вулиці?

— Які місця для ігор і розваг ви не обираєте на вулиці? Чому?

— Розкажіть, чи є біля школи небезпечні місця для ігор.

— Обговоріть з членами родини небезпечні місця для розваг біля вашого

будинку.

— Якщо ви потрапили у біду, до кого будете звертатися по допомогу?

— Розкажіть про ці правила вдома.

 







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.