Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Безпека при заняттях спортом






Мета: розширити уявлення учнів про види активного відпочинку, про можливі небезпеки

при катанні на роликах, скейтбордах, велосипеді; навчати школярів використовувати

засоби захисту під час занять спортом, обирати безпечні місця для активного

відпочинку; виховувати обережність, відповідальність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вільний мікрофон»

— Що впливає на працездатність людини?

— Які вправи підвищують працездатність?

— Як ви вважаєте, коли у вас працездатність вища — зранку, вдень чи ввечері?

У який день тижня?

— Деякі учні ніколи не роблять фізкультурних пауз під час виконання домашніх

завдань, вважають їх непотрібними. Доведіть, що вони помиляються.

— Який найкращий для себе час на виконання домашніх завдань ви встановили?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про види активного відпочинку.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 23-27)

1) Читання статті «Про активний відпочинок».

— Доведіть, що найкращим відпочинком є зміна одного виду діяльності на

інший.

— Чому активний відпочинок особливо потрібен дітям?

— Що необхідно дітям для нормального росту й розвитку?

— Яких правил безпеки слід дотримувати під час гри?

— Назвіть відомі вам види активного відпочинку для дітей.

— Які правила безпеки ви запам’ятали?

— Які вам відомі види спорту?

— Якими видами спорту ви захоплюєтеся?

— З ким можна порадитися, яким видом спорту вам краще займатися?

— Що цікавого про ковзани ви дізналися?

2) Робота за малюнками (с. 23-24).

— Розгляньте фотографії на с. 23.

— Розкажіть, що роблять учні під час перерви.

— А як ви відпочиваєте на перервах?

— Розгляньте фотографії на с. 24-25.

— Які емоції у дітей на фотографіях? Чим корисні заняття спортом?

2. ФізкуЛьтхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота в парах

За допомогою схеми назвіть види активного відпочинку.

— По черзі розкажіть про свій улюблений активний відпочинок.

Запам’ятайте! Активний відпочинок — важлива частина життя.

 

2. Бесіда з елементами розповіді

— Помірні фізичні навантаження корисні для здоров’я. Вони знімають напруження

і покращують настрій.

Під час руху серце починає битися частіше, прискорюється кровообіг і поглиблюється

дихання. Біг, стрибки, плавання тренують м’язи, формують правильну

поставу і навіть допомагають швидше вирости.

— Де у вашому населеному пункті можна навчитися кататися на роликах, скейті, велосипеді?

— Як називають доріжки, призначені для велосипедистів?

Запам’ятайте! Активний відпочинок зміцнює здоров’я.

3. Робота в групах

— Яких правил безпеки слід дотримувати під час занять спортом?

— Розкажіть, хто із вас потрапляв у небезпечну ситуацію, катаючись на роликах, скейті чи велосипеді.

— Де це сталося?

— Що спричинило небезпечну ситуацію?

— Як можна було уникнути небезпеки?

— Які існують засоби захисту для занять активними видами спорту?

Запам’ятайте! Під час занять активними видами спорту одягай шолом та інші засоби безпеки.

4. Продовження роботи за підручником (г. 26-27)

1) Розгадування ребусів.

Спорт, гра.

2) Робота в групах.

Поясніть прислів’я.

Ходи більше — проживеш довше.

3) Робота над загадками.

З нетерпінням зиму ждуть,

Лід малюють — іскри йдуть!

Гострі та стрімкі вони.

Мають назву... (ковзани).

Всі його ногами б’ють,

Відпочити не дають.

Він не журиться, не плаче —

На зеленім полі скаче. (М’яч)

4) Розучування гри «Лисиця і заєць».

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

Які види відпочинку є активними?

— Які види відпочинку є пасивними?

— Де можна кататися на роликах, скейтбордах, велосипедах, самокатах?

— Які засоби захисту під час занять спортом вам відомі?

 

 


 

 

Урок 7. Дата _____

Тема: ПРО КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ МІКРОБИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА.

МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ

Мета: дати учням поняття про корисні та шкідливі мікроорганізми; розповісти про

основні чинники зниження і посилення захисних сил організму; формувати уявлення

школярів про інфекції, що передаються контактним і повітряно-крапельним

шляхом; вчити дотримувати правил поведінки під час епідемії ГРВІ та грипу; виховувати

бажання турбуватися про своє здоров'я.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вільний мікрофон»

— Що означає ≪ бути охайною людиною≫?

— Як ви вважаєте, чи можна сказати, що ви охайні?

— Пригадайте, я к і поради стосовно одягу і взуття вам дають батьки. Чи завжди ви до них дослухаєтеся і виконуєте їх?

— Чому важливо одягатися відповідно до погоди?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про мікроби, що спричинюють хвороби.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 28-31)

— Що таке мікроби? Як їх можна побачити?

— Де знаходяться мікроби?

— Розгляньте фотографії на с. 28. Хто такий Антоні ван Левенгук?

— Який винахід зробив цей відомий голландський учений?

— Які бувають мікроби?

— Наведіть приклади корисних мікробів.

— Які продукти виготовляють за допомогою молочнокислих бактерій?

— Як називають шкідливі мікроби і хвороби, що вони спричинюють?

— Як передаються хвороботворні мікроби?

— Яке явище називають епідемією?

— Розгляньте малюнки на с. 29. Як запобігти виникненню епідемії?

— Що означають слова ≪ організм має імунітет≫?

Запам’ятайте! Імунітет — це захист організму від інфекцій. Здоровий

спосіб життя посилює імунітет.

— Розгляньте малюнки на с. ЗО. Завдяки чому підвищуються захисні сили

організму?

— Яка найпоширеніша інфекційна хвороба, спричинена вірусами?

— Як затримати ≪ хвороботворний десант≫?

2. Фізкультхвилинка

Станем струнко! Руки в боки!

Пострибаєм, як сороки,

Як сороки білобокі,

Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!

А тепер, як жабенята,

Хочем трохи пострибати.

Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! —

Щоб спочила голова. JI. Кондрацька

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 32)

1) Для допитливих.

— Як удома власноруч приготувати йогурт?

2) Розгадування ребусів.

Хвороба, грип.

3) Робота в групах. Складання правил поведінки під час епідемії грипу.

Правила поведінки під час карантину

1) Часто мий руки з милом.

2) Користуйся індивідуальним посудом і рушником.

3) Уживай більше фруктів та овочів, пий більше соків і вітамінних напоїв.

4) Не провідуй хворих на грип. Поговори з другом по телефону.

5) Захворів — не виходь з дому і виконуй поради лікаря.

Запам’ятайте! Відчувши симптоми застуди, залишайтеся вдома і виконуйте

поради лікаря.

Дотримуйте правил безпечної поведінки під час карантину.

2. Читання вірша Лесі Вознюк «Мікроб»

Усім відомо, що в хвороб

у друзях вірус і мікроб.

Я подивлюсь у мікроскоп

на безсоромний той мікроб.

Чому нахабисько малий

такий кусючий, хижий, злий?

Не будь мікроб таким дрібним,

я швидко впорався б із ним,

майстерно за один з хвостів

впіймати спритника зумів.

Поставив би в куток мікроб,

щоб всім жилося без хвороб.

— Що ви дізналися про мікробів з вірша Лесі Вознюк?

— Поясніть, як інфекція потрапляє в організм.

— Якими хворобами можна заразитися контактним шляхом?

— Чому потрібно мити руки перед їдою?

— Чому потрібно прикривати рота, коли кашляєш або чхаєш?

Запам’ятайте! Довкола нас живуть мікроби та віруси. Є корисні і шкідливі

мікроби та віруси. Найчастіше інфекція потрапляє в організм повітряно-крапельним або контактним шляхом.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Які бувають мікроби?

— Для чого використовують корисні мікроби?

— Як називаються хвороби, що спричиняють мікроорганізми?

— Як мікроби можуть потрапити до організму людини?

— Які заходи профілактики інфекційних захворювань слід уживати?

— Що слід робити, щоб не захворіти на грип?

— Які правила захисту членів родини від грипу ви запам’ятали?


 

Урок № _____ Дата _____

Тема: ОХАЙНІСТЬ ТА ОСОБИСТА ГІГІЄНА. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ І ВЗУТТЯМ

Мета: навчати учнів пояснювати, чому важливо мати охайний вигляд, дотримувати

правил гігієни; формувати навички догляду за одягом і взуттям, обирання їх відповідно

до погоди; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров'я.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вільний мікрофон»

Що таке активний відпочинок?

— Розкажіть про свій активний відпочинок.

— Які переваги має активний відпочинок?

— Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід дотримувати? Чому?

— Які ви знаєте види спорту, що потребують застосування засобів захисту від травмування?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яке значення для здоров’я має охайність та особиста гігієна.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 33-37)

Читання статті«Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям».

— Чи не забули ви сьогодні вмитися, причесатися, почистити одяг і взуття?

— Чи всі ґудзики на місці? Перевірте, чи маєте ви носову хустинку, гребінець.

Як виглядає і почувається охайна людина?

— Про що свідчить охайність людини?

— Доведіть, що від чистоти одягу і взуття залежить здоров’я.

— Поясніть, як слід добирати речі.

— Доведіть, що для різних видів діяльності потрібний різний одяг і взуття.

— Назвіть правила догляду за одягом.

— Які правила догляду за взуттям ви запам’ятали?

Запам’ятай! Учись самостійно доглядати за своїм одягом і взуттям.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 33—36)






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.