Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. Зв'язне мовлення. Письмовий переказ розповідного тексту з елементами опису приміщення.






Урок з української мови № 18

Мета уроку:

Освітня: розглянути особливості побудови опису приміщення, показати відмінність між науковим та художнім описом приміщення;

Розвивальна: розвивати усне й писемне мовлення учнів, збагачувати їх словниковий запас;

Виховна: виховувати впевненість у собі, прагнення само реалізуватися; прищеплювати любов до рідного краю;

Обладнання: підручник, ілюстрація " Клас поетики в Переясловському колегіумі" (Музей Григорія Сковороди).

Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.

Структура уроку:

1. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

2. Осмислення і засвоєння нової інформації.

3. Оцінки та їх коментарі.

4. Домашнє завдання.

5. Підсумок уроку.

Хід уроку

1. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

2. Осмислення й засвоєння нової інформації.

2.1. бесіда з учнями.

– Що таке опис?

– Яка мета опису?

Учень 1. Опис – це висловлювання, в якому розкриваються важливі, характерні ознаки предмета, явища, особи.

Учень 2. Мета опису–дати точне уявлення про предмет або явище.

— В якому стилі можуть бути описи?

— Що ми описували в 5 класі?

— Як називається опис природи?

— Як називається опис зовнішності людини?

2.2. проблемне запитання.

– Що таке інтер’єр? Які типи інтер’єру бувають? (Використовується інтерактивний метод " Мозковий штурм")

Учень 1. Інтер’єр – це архітектурно і художньо оздоблена внутрішня частина будинку, приміщення.

Учень 2. Або це – картина, малюнок і т. ін., на яких зображено внутрішню частину якого-небудь приміщення.

Учень 3. Інтер’єр буває житловий і громадський.

2.3. робота з підручником.

а) робота з текстом " Музей Григорія Сковороди" (вправа 62, с.35);

б) робота з словником (с. 36);

Гуманіст – людина, пройнята турботою про благо інших;

Колегіум – у Західній Європі, в Україні та в Росії в XVI – XVIII ст. – назва закритих середніх і вищих навчальних закладів;

в) робота із запитаннями та завданнями с. 36;

- З'ясуйте тему й основну думку тексту. Чи заголовок розкриває думку тексту?

- Які типи мовлення вам відомі? Доведіть, що в тексті поєднуються різні типи мовлення.

- Який тип мовлення ми називаємо описом? Чим опис відрізняється від розповіді, роздуму?

- Де розміщено експозицію музею Григорія Сковороди?

2.4. виконання вправи № 3, с. 37.

2.5. Слово вчителя.

Основа опису приміщення – це перелік ознак приміщення та предметів, які в ньому знаходяться. В описі місця " новим" є назви предметів (речей, меблів), а " відомим" їх місце розташування. Праворуч від стола – книжкова шафа. В описі предмета " відоме" – назва цього предмета, а " нове" – назви його характерних ознак.

2.6.Підготовка до роботи над письмовим переказом.

а) робота з підручником вправа № 4, с. 37;

б) колективне складання плану;

2.7. Орієнтовний план

1. Музей видатного українського філософа, гуманіста, поета.

2. Син селянина-козака.

3. Екскурсія до класу поетики.

4. Речі в кімнаті.

5. Заслуги Григорія Сковороди.

3. Оцінки та їх коментарі.

4. Домашнє завдання.

Написати письмовий переказ.

5. Підсумок уроку.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.