Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Комп’ютер і здоров’я






Управління освіти і науки

Волинської обласної державної адміністрація

Луцький педагогічний коледж

«Комп’ютер і здоров’я»

 

 

Підотувала: Студентка 3 – Ж курсу ЛПК Панасюк Ангеліна Сергіївна  

 

 


Луцьк, 2015р.

Комп’ютер і здоров’я

Мета. Визначити позитивний і негативний вплив комп’ютера на людину. Пропаганда здорового способу життя, профілактика комп’ютерної залежності у дітей.

 

Навчальні задачі і зміст етапу Можливі методи і прийоми
1)Привітання, фіксація відсутніх. 2)Перевірка підготовки учнів. 3)Перевірка підготовки приміщення. 4)Організація уваги учнів. 5)Розкриття мети та плану проведення уроку. В цьому класі друзі всі: Добрий день, тому, хто зліва Добрий день, тому, хто справа. Ми – одна сім’я.  
I. Організаційний етап. Встаньте, діти! Усміхніться всім навколо: Небу, сонцю, квіткам, людям, – І тоді обов’язково День для вас веселим буде.
II.Підготовка учнів на основному етапі: 1)забезпечити мотивацію навчального сприйняття учнями цілей уроку; 2)актуалізувати суб’єктивний досвід; – Що забезпечує людині гарне самопочуття, гарний насрій, бадьорість? – Що робить алкоголь з людиною? – Як куріння впливає на людський організм? – До чого приводить вживання алкоголю, куріня дітьми? Чи потрібно займатися спортом і для чого?  
III.Етап засвоєння нових знань: 1)забезпечити сприйняття, осмислення, первинне запам’ятовування; 2)сприяти засвоєнню способів і засобів, які привели до певного висновку; 3)створити змістові та організовані умови засвоєння учнями методично вивченого нового матеріалу. Вступне слово вчителя. Рольова гра «Зйомки кінофільму» Завдання: показати типові ситуації під час перегляду телепередач, гри за комп'ютером. — Знімаємо фільм про вашого однолітка, який увесь вільний час проводить біля телевізора; —...який «поринає» у віртуальний світ під час комп'ютерних розваг; —...який полюбляє допізна переглядати фільми жахів; —...який замінив спілкування з реальними друзями на товаришів із соціальної мережі. / У наш час загострюються актуальні й болісні для українського суспільства проблеми, зокрема посилення негативного впливу на дітей засобів масової інформації (і в першу чергу Інтернету й телебачення). Телевізор стає для дитини чи підлітка основним джерелом інформації. За даними дослідників, український підліток проводить біля телевізора 3-5 годин на добу (для порівняння: польський підліток дивиться телевізор 2-4 години на добу, у вихідні — до 5 годин. У США телевізору діти присвячують більше часу, ніж навчанню. У Швеції учні впродовж 10 років навчання проводять 18 тисяч годин перед телевізором). За даними Американської медичної асоціації, за роки, проведені в школі, середньостатистична дитина бачить по телевізору 8000 убивств та 100 000 актів насильства. Не менш небезпечним для дітей може бути й Інтернет. Комп'ютерні ігри (у тому числі он-лайнові) призводять до звикання чи навіть залежності, що можуть виникнути досить швидко, навіть через півроку. Інтернет-залежний не може контролювати кількість часу, проведеного перед монітором, для нього характерні сухість очей, розлади сну, брак апетиту. Ігри, у яких герой може стрибати з високого будинку, перелітати прірви тощо, про-вокують дітей робити щось подібне, ризикуючи своїм здоров'ям та життям.  
IV.Перевірка первинного розуміння: 1)установити правильність усвідомлення вивченого матеріалу; 2)виявити недоліки первинного осмислення; 3)провести корекцію. Запитання до учнів — Телевізор і комп'ютер: друзі чи вороги? — Для чого люди використовують комп’ютери?  
V.Закріплення нових знань: 1)забезпечити закріплення в пам’яті та дій в самостійній роботі(відтворення суттєвих ознак вивчення об’єктів); 2)відпрацювання логіки алгоритму. Деякі діти і навіть дорослі замість спілкування з реальними друзями спілкуються лише у соціальних мережах, комп'ютерні ігри замінюють їм рухливі ігри, прогулянки на свіжому повітрі. Через надмірне захоплення комп'ютером у багатьох виникає комп'ютерна залежність. І подолати її буває дуже важко. Тому запам'ятайте: безперервне заняття за комп’ютером для дітей вашого віку має становити 15 хв. Під час роботи за комп'ютером слід робити фізкультхвилинки.  
VI.Застосування знань і способів дій: 1)засвоєння знань і дій на рівні застосування; 2)забезпечити формування самостійно застосовуючи знання в різних ситуаціях. Творче завдання Складання таблиці «Телебачення й комп'ютер: «за» і «проти». Фізкультхвилинка Раз – підняли руки вгору, Два – нагнулися додолу. Не згинайте, діти, ноги, Як торкаєтесь підлоги. 3 – 4 – прямо стати, Будемо знову починати.  
VII.Узагальнення і систематизація: 1)провідні знання; 2)встановлення зв’язків міжпредметних та внутрішньопредметних; 3)формування узагальнених понять. Продовження бесіди. Що таке компютер? – Чому він може стати загрозливим для дітей? – Що краще, відпочинок на свіжому повітрі чи за комп’ютером? Чому?
VIII.Контроль і самоконтроль способів дій: 1)виявити якість і рівень; 2)недоліки; 3)їх причини; 4)забезпечити розвиток у школярів здатність до оцінювання дій. Робота в групах. Створення колажу Завдання: використовуючи ілюстративний матеріал, створити колажі. Група «Телепузики» — про вплив телебачення на здоров'я людини; група «Віртуальні»—про вплив комп'ютера на організм людини.
IX.Корекція знань способу дій: 1)корекція в межах вивченої теми. Розв’язання проблемних ситуацій. Ситуація 1 Прочитавши вірш Лесі Вознюк «Ай-ґаджет», ви дізнаєтесь, чим найбільше цікавиться Максим.   - Леся Вознюк описала захоплення ще одного хлопчика. Прочитайте вірш «Толик — сонний кролик» і скажіть:   - Чому у Толика червоні очі?   - Чи надмірне захоплення комп'ютерними іграми шкодить здоров'ю?  
X.Інформація про домашнє завдання: 1)забезпечити розуміння учнями цілей, змісту, способів використання домашнього завдання. Обов'язкове: опрацювати матеріал підручника із вивченої теми (§15, с. 99—103); додаткові (на вибір, за бажанням): придумати ситуаційну задачу з теми й алгоритм виходу з неї; скласти поради для батьків «Телебачення і комп'ютер у вашому житті».
XI.Підбиття підсумків: 1)дати якісну оцінку класу та роботи учнів. Творче завдання —«Знання про те, як впливають телебачення і комп'ютер на здоров'я людини, дозволять мені бути (стати, відчувати, переживати, змінити тощо)...» Кожен учень домальовує на дошці пелюсточки до ромашки, де кожен учень висловлює своє бачення, знання як впливає телебачення і комп’ютер на здоров’я людини та що воно допоможе змінити в їх подальшому житті.    
XII.Рефлексія: 1)ініціювати та інтинсифікувати рефлексію учнів з приводу свого психолого-емоційного стану мотиваційної діяльності у взаємодіях; 2)забезпечити засвоєння учнями принципів саморегуляції і співробітництва. Вправа «Минуле, теперішнє, майбутнє» Діти говорять про цінність для них отриманих знань: «Я ще вчора..., я сьогодні, тепер..., я надалі, відтепер, у майбутньому...» Дельфінотерапія

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.